Çavuşoğlu ile Pakistanlı mevkidaşı arasında Filistin görüşmesi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Makhdoom Shah Mahmood Qureshi ile Ankara’da bir araya geldi. Görüşmede İsrail’in saldırılarına karşı Ankara ve İslamabad’ın izleyeceği yol haritası masaya yatırıldı.

Çavuşoğlu ile Pakistanlı mevkidaşı arasında Filistin görüşmesi

VERYANSIN TV

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Makhdoom Shah Mahmood Qureshi’yi Ankara’da kabul etti.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklama göre toplantıda “iki Dışişleri Bakanı İsrail şiddetini durdurmaya yardımcı olmak için uluslararası topluluğu harekete geçirmenin yollarını” masaya yatırdı.

Qureshi Çavuşoğlu’nu “Pakistan Milli Meclisi tarafından oybirliğiyle uygulanan karar dahil olmak üzere, Pakistan’da Filistin halkını desteklemek için devam eden hissiyat hakkında” bilgilendirdi.

Görüşmede aynı zamanda bu yıl Türkiye’de düzenlenecek olan Yüksek Düzeyde Stratejik İşbirliği Konseyi’nin (HLSCC) 7. oturumu için devam eden hazırlıklar değerlendirildi.  

Pakistanlı bakan aynı zamanda Çavuşoğlu’na Türkiye’nin Hindistan işgalindeki Cammu Keşmir’e verdiği destek için teşekkürlerini sundu.

Açıklamada Çavuşoğlu ve Pakistanlı mevkidaşının Filistin konulu Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere New York’a gideceği belirtildi.