Gergin ziyaret…. Çavuşoğlu-O’Brien görüşmesi ertelendi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, saat 15.45'te yapılacağı duyurulan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ​​Robert O’Brien ile görüşmesi TBMM'deki mesaisi uzadığı gerekçesiyle iptal edildi.

Gergin ziyaret…. Çavuşoğlu-O’Brien görüşmesi ertelendi!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, saat 15.45’te yapılacağı duyurulan ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ​​Robert O’Brien ile görüşmesi TBMM’deki mesaisi uzadığı gerekçesiyle iptal edildi.

O’Brien, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Sözcüsü İbrahim Kalın ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet tarafından kabul edilecek.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Sayın Bakanımızın TBMM’deki programı uzadığı için O’Brien ile görüşme bugün yapılamadı. İptal sözkonusu değil. Yarın için planlama yapılıyor” açıklaması yaptı.

ABD TRAFİĞİ ARTTI

Çavuşoğlu’nun bugün ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien ile görüşeceği duyurulmuştu. Diplomatik kaynakların verdiği bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu ile O’Brien bugün öğleden sonra Dışişleri Bakanlığında bir araya gelecekti.

ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Ankara’da görüşmeler yapacağını açıklamıştı. Pence başkanlığındaki ABD heyetinin yarın Türkiye’de görüşmeler yapması bekleniyor.