Çavuşoğlu: Rusya güvence verdi, gözlem noktalarına saldırı olmayacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın İdlib'deki gözlem noktalarına saldırı olmayacağı güvencesini verdiğini söyledi. Suriye ordusu, silahlı terör gruplarına yönelik operasyonunu genişleterek TSK gözlem noktasına kadar ilerlemişti.

Çavuşoğlu: Rusya güvence verdi, gözlem noktalarına saldırı olmayacak
Adana’da 46 veli, çocuklarını bilimsel gezi için İsviçre’ye götürme vaadiyle para topladığını ancak program iptal edilmesine rağmen geri ödeme yapmadığını ileri sürdükleri emekli öğretmen hakkında şikayetçi oldu. Velilerden Ali Aslan, açıklama yaptı. (AA)\n

Oslo’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Norveç Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (NUPI) yuvarlak masa toplantısına katıldı.

Burada konuşan Çavuşoğlu, Suriye’ye dair yöneltilen bir soruya “Kalıcı politik bir çözüme ulaştığımızda bu bölgeleri Suriye’ye bırakacağız” dedi. Bir basın mensubunun Suriye’deki gözlem noktaları ve İran petrol tankerinin Türkiye’ye geldiği üzerine yönelttiği soruya ise “Rusya ile konuştuğumuz konulardan biri de bu, Rusya İdlib’deki gözlem noktalarına saldırı olmayacağı güvencesini verdi” dedi ve İran petrol tankerinin Türkiye’ye değil Lübnan’a gittiğini belirtti.