Cem Küçük: Erdoğan giderse yargılanırız

Geçmişte FETÖ'nün kumpaslarına destek veren Cem Küçük, şimdi Erdoğan karşıtı birisinin seçilmesi durumunda yargılanacaklarını söyledi. Bunları söylerken geçmişte ve günümüzde ağız birliği yaptığı FETÖ'cülere karşıymış gibi dil kullandı.

Cem Küçük: Erdoğan giderse yargılanırız

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Dinamit programında ‘Yeni kurulacak partiler neyi hedefliyor?’ başlıklı tartışmada Cem Küçük “Erdoğan karşıtı herhangi biri seçilirse insanlar ‘abartıyor’ diyor ama bir kere biz dahil herkes yargılanır. Seri bir tutuklama yaparlar” dedi.

Küçük, konuklardan AKP’li Mehmet Metiner’i göstererek,”Mehmet Metiner’i tutuklarlarsa AB itiraz mı edecek?  deyince programın moderatörü Latif Şimşek, “Yani Cumhurbaşkanını da mı yargılarlar? diye sordu. Bunun üzerine Küçük, “Ona hemen cesaret edemeyebilirler ama çevresinden başlarlar. Melih Gökçek’i bu durumda kim kurtarır?, Metiner’i kim kurtarır?, Şamil Tayyar’ı kim kurtarır? Seni beni kim kurtarır? deyince Metiner, “İlk telef olacak olan biziz yani. Yahu korkutma bizi, zaten yeterince korkağız bir de bu laflardan sonra…” ifadelerini kullandı.

Küçük, “Ben İngilizce biliyorum. Hadi ben Londra’ya gittim diyelim; iki günde beni iade ederler” ifadelerini kullanınca Metiner, “Ben İngilizce de bilmiyorum. Gidecek yerim de yok” sözlerini sarf etti.

Cem Küçük geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir yazısında FETÖ kumpaslarının savunuculuğunu yapmıştı.

Cem Küçük FETÖ kumpaslarına minnettar!