Cem Küçük ile Ersan Şen arasında 'helalleşme' tartışması

Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net programının canlı yayınında Cem Küçük ile Ersan Şen arasında 'helalleşme' kavgası yaşandı.

Cem Küçük ile Ersan Şen arasında 'helalleşme' tartışması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, özeleştiri yaparak 'helalleşme' turuna çıkcağını Twitter hesabından açıklamıştı. Kılıçdaroğlu her kesimle helalleşeceklerini açıklamıştı. Habertürk'te Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net programında Kılıçdaroğlu'nun sözleri masaya yatırıldı.

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen ile Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" açıklamasını değerlendirdi. Helalleşmenin kapsamı konusunda anlaşamayan iki ismi moderatör Kübra Par da engelleyemedi. Küçük, helalleşmenin muhafazakar kesimle olacağını öne sürerken, Şen ise helalleşmenin kapsamını anlayamadığını söyledi.

Ersan Şen, CHP'nin kapatılmasının gündeme getirilmesine ilişkin, "Gündem değiştirmek için bu açıklamaları yapıyorlar. Yaşanan sorunlara hiçbir katkısı olmayan, böyle toy tartışmalarla, sabahtan akşama gündemi değiştirme çabasının bir manası ve karşılığı yok." dedi. Cem Küçük ise Şen'e yanıt olarak, "Hükümetin çok hoşuna giden açıklamalar yapıyorsun şu an." ifadelerini kullandı.

'CEM KÜÇÜK'ÜN NE İSTEDİĞİNİ BİLİYORUM'

Şen, helalleşme çıkışının temelinde "şehit ve gazi yakınları" olduğunu düşündüğünü söyleyerek, "Biz bu helalleşmenin altının ne olduğunu görmek istiyoruz. İçi doldurulmamış, nereye çekersen gidebilecek sözlerle ne söylemek istediğini anlayamıyorum." diye konuştu. Şen, helalleşmenin muhafazakar kesimle olması halinde CHP'nin AKP ekseninde kalacağını söyleyerek Cem Küçük'e tepki gösterdi. Şen, "Ben Cem Küçük'ün ne istediğini biliyorum. Sayın Cumhurbaşkanının tekrar seçilmesini isteyen bir insan. Seçilsin veya seçilmesin ben onu da umursamıyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk milletinin içeride ve dışarıda yaşadığı gerçek sorunları görecek, bunları tespit edecek ve ekibiyle birlikte bunları çözebilecek kapasitede olup ikna etmesini istiyorum. Cem Küçük körü körüne, ne olursa olsun mevcut iktidarın devam edebilmesi için Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu hamlelerinin işine yaradığını bildiği için AK Parti'nin ve Sayın Cumhurbaşkanının kazanmasını istiyor." dedi.

CEM KÜÇÜK: DOLAR 20 LİRA OLSUN...

Küçük ise Şen'e yanıt olarak, "CHP senin dediğini yaparsa hiçbir zaman iktidar olamaz. Çok iddialı söylüyorum, dolar 20 lira olsun, CHP helalleşmedikçe Kılıçdaroğlu aday olursa yine kaybeder." şeklinde konuştu.

İşte canlı yayında o anlar: