Cem Küçük, Ilıcak, Altan Kavala hapisten çıksın Ahmet Hakan girsin

Geçmişte FETÖ'ye övgüler düzen ancak 17-25 Aralık operasyonlarının ardından AK Parti'den yana görünmeye çalışan Cem Küçük özüne döndü. Küçük, FETÖ tetikçilerinin serbest bırakılmasını istedi.

Cem Küçük, Ilıcak, Altan Kavala hapisten çıksın Ahmet Hakan girsin

Işıkçılar tarikatının yayın organı Türkiye gazetesinin yazarı Cem Küçük, bugünkü yazısında FETÖ tetikçisi bazı yazarların serbest bırakılmasını istedi.

FETÖ’nün kumpasları sırasında örgütün savunuculuğunu yapan Küçük, eski günlerini aratmadı.

“Adalet ve hakkaniyet meselesi” başlıklı yazısında Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak gibi FETÖ kalemşörlerinin serbest bırakılmasını isteyen Küçük, “Yargı düzenimizde normale dönülmesi zarurettir. Altan-Ilıcak gibi, Kavala gibi tahliyeler hızlanmalıdır.” dedi.

‘YARGIDAKİ YUMUŞAMA İSABETLİ’

Küçük yazısında şu ifadelere yer verdi:
“Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Osman Kavala’nın Peki, hâlâ hapiste kalmaları doğru ve adil mi? Bence doğru ve adil değil. Altan ve Ilıcak yaklaşık 3 yıldır hapiste. Kavala ise 2 yıldır hapiste. Çektikleri cezanın yeterli olduğunu ve tahliye edilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Zaten son dönemde yargımızda yumuşama yönünde bir eğilim var. Ben bu eğilimin şu an için isabetli olduğu kanaatindeyim.”

Ahmet Altan’ın başında bulunduğu Taraf gazetesinin iftiraları üzerine yüzlerce yurtsever hapislere atılıp müebbet hapis cezaları alırken “Türkiye bağırsaklarını temizlemeyi deniyor” diyen Küçük, şimdi “Altan gibi, Ilıcak gibi, Kavala gibi insanların içeride yatması adalete uygun değildir.” diyor.

YILLARCA FETÖ’YÜ SAVUNDU

Küçük’ün yazısının büyük bölümünü kendisinin FETÖ’cülerle eskiden beri mücadele ettiğini ispat etmeye ayırması dikkatlerden kaçmadı. Oysa savunduğunun aksine Küçük’ün geçmişi FETÖ’cüleri öven ifadelerle dolu. Daha 17-25 aralık operasyonlarından önce FETÖ tehlikesine dikkat çeken kişilere “Bu güzel insanlara böyle iftira atmakla olmaz” sözleriyle tepki gösteren Küçük, Fox TV’de katıldığı bir programda “Kimsenin yapamayacağı hizmeti yapıyor o insanlar alnından öpersin” demişti.

YİNE SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRDI

FETÖ sanıklarına özgürlük isteyip yargının FETÖ sanıklarına karşı “yumuşamasını” isteyen Küçük, öte yandan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ı hedef gösterdi.

Küçük, isim vermeden Selahattin Demirtaş’ı canlı yayında ağırlayıp saz çaldıran Ahmet Hakan’a gönderme yaparak “Peki bu operasyonu yapanlar bu işlenen suçtan ötürü ceza aldılar mı? Bırakın cezayı haklarında bir soruşturma açıldı mı? İşte böyle bir adaletsizliği yargımızdaki kahraman savcılarımız da kabul etmemektedir. Yargı bağımsız ve tarafsız olmak zorundadır.” dedi.

AHMET HAKAN’A ‘BİZİM TARAFIN KÖPEĞİSİN’ DEMİŞTİ

Cem Küçük, istanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından yazdığı bir yazıda, Ahmet Hakan’ın İmamoğlu ile yaptığı programın ters teptiğini savunarak “İmamoğlu’nun ekmeğine yağ sürerek yine bizim tarafa zarar veriyorsun” demişti. Türkiye gazetesi internet sitesi Ahmet Hakan’ı Çiftlik Bank skandalıyla adı duyulan Mehmet Aydın’a benzettiği yazıyı önce yayından kaldırdı sonra, “Ben sana bizim taraftansın demedim. Bizim taraftan değilsin ama sen bizim tarafın köpeğisin. Eskiden Aydın Doğan’ın köpeğiydin, şimdi ise bizim köpeğimizsin. Sahibin değişiyor ama her devir sen bir köpeksin. Biz yat desek yatıyorsun. Kalk desek kalkıyorsun. Havla dediğimizde işte Ekrem İmamoğlu’na yaptırdığımız gibi havlıyorsun” ifadelerini çıkararak yeniden yayına aldı.

Küçük’ün yazısına yanıt veren Hakan şunları yazmıştı:
“Bu aşağılık tetikçiye sesleniyorum:
Ben hayatımın hiçbir döneminde…
Senin gibi FETÖ’cülük yapmadım… Senin gibi tetikçilik yapmadım… Senin gibi alçaklık yapmadım… Senin gibi operasyonlar çekmedim…Kısacası…
Ben senin medyan falan değilim aşağılık tetikçi!”