Cemaat lideri Alparslan Kuytul, hangi siyasetçi ve yazarlara teşekkür etti?

featured
service

Cemaat lideri, Furkan Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul, tahliyesinin ardından bazı siyasetçi ve yazarlar için teşekkür mesajı yayınladı. Kuytul’un listesinde CHP, HDP ve Saadet Partisi ile Ahmet Davutoğlu ekibinde yer alan siyasetçilerin yer aldığı görüldü.

Adana’da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik soruşturma kapsamında haklarında 5 ayrı suçtan 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istenen, vakfın kurucu genel başkanı Alparslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 45 sanığın yargılandığı davada tahliye kararı çıkmıştı. Kuytul, geçen haftalarda yurt dışına çıkış yasağı getirilerek, tahliye edildi.

Kuytul, sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak, kendisine destek çıkan siyasetçi, yazar ve gazetecilere teşekkür etti.

Kuytul’un mesajı şöyle:

NE OLMUŞTU?

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na yönelik soruşturma kapsamında, kurucu başkan Alparslan Kuytul’un da aralarında yer aldığı 45 sanık hakkında, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek’, ‘özel belgede sahtecili’, ‘dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık’, ‘kamu kurum ve kuruluşları ve benzeri tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık’ ile ‘mal varlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek’ suçlarından 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bir önceki duruşmada, vakfın başkanı Ali Alagöz, adli kontrol tedbiri ve yurt dışına çıkış yasağı getirilerek, tahliye edildi.

Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı. Tutuklu sanık Alparslan Kuytul ise tutuklu bulunduğu Bolu’daki cezaevinden, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı. Vakfa bağışta bulunan 17 kişinin tanık olarak dinlendiği duruşmada, Kuytul, suçlamaları kabul etmeyerek, “Gizli tanık üçüncü kişiden duyduklarını anlatıyor. Oysa vakıfla ilgili hiç bir bilgisi yok. Yalan söylüyor, iftiraya uğradım” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Alparslan Kuytul’u yurt dışına çıkış yasağı getirerek, tahliye etti. Davada tutuklu sanık kalmazken, duruşma ertelendi.

Cemaat lideri Alparslan Kuytul, hangi siyasetçi ve yazarlara teşekkür etti?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!