Cemaati dolandıran imam Rus sevgilisiyle kaçtı

Cami cemaatini ve akrabalarını 400 bin lira dolandırdığı iddia edilen Tuncay Güneş adlı imam Rus sevgilisiyle yurt dışına kaçtı.

Cemaati dolandıran imam Rus sevgilisiyle kaçtı

Daha önce bir çok camiden sürülen imam Tuncay Güneş en son Çaycuma Velioğlu Köyü’ne sürgün edilmişti. Burada akrabalarını ve cami cemaatini dolandırdığı iddia edildi. Zonguldak Merkez,Ereğli ve Alaplı ilçelerinde esnafı ve cami cemaatini dolandırdığı iddia edilen imam bir çok suç dosyası ve 2 yıl hapis cezası bulunuyordu.

pusulagazete‘de yayınlanan haberde Güneş’in önce eşinden boşandığı ve sonra sevgilisiyle kaçtığı belirlendi. Güneş ise yurt dışından yaptığı açıklamada kimseyi dolandırmadığını, sevgilisiyle evlendiklerini ve kısa sürede yurda döneceğini belirtti.

Pusula’ya açıklama yapan İmam Tuncay Güneş;“Sevgili basın mensupları, Feto zihniyetinden sorgulanan insanların algı operasyonlarına itibar etmeyin. Kimseyi dolandırmadık. Türk kültüründe evlilik aşamaları vardır. Söz, nişan ve evlilik akdi gibi. Biz bu evreleri yaşarken önünde eğilmedigimiz bir zihniyet yalan beyanlarıyla sizi de hukuk sürecine doğru yönlendirmektedir. Ben evlendim ve 1 ay sonra da güzelim vatanıma döneceğim. Diyanet İşleri Bakanlığı’da idari dava açılmıştır. Türk adaletine güvencimiz tamdır. Mahkemeler milletin vicdanıdır. Görevimize de iade edecekler inşallah” dedi.

Öte yandan imam Tuncay Güneş’in yaklaşık 4 ay önce görevden açığa alındığı ileri sürüldü.