Cemal Enginyurt'tan dikkat çeken Özdağ mesajı: 20'yi aşacağız gibi...

MHP'den ihraç edilen Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihraç edilmesini yorumladı. Enginyurt "Bu gidişle İhraç ve istifa edenler 20'yi aşacağız gibi" ifadelerini kullandı.

Cemal Enginyurt'tan dikkat çeken Özdağ mesajı: 20'yi aşacağız gibi...

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihraç edilmesi MHP'den ihraç edilen Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un da gündemindeydi. 

Twitter’dan paylaşım yapan Enginyurt şu ifadeleri kullandı: 

"İyi Parti İstanbul Milletvekili sayın @umitozdag ihraç edilmiş.

Hocam hiç dert etme! Arka sıraya bekliyorum.

Yanım da sana her zaman yer var. Bu gidişle İhraç ve istifa edenler 20 yi aşacağız gibi.

Birileri dikkat etse iyi olur. Olmaz demeyin, her şey olabilir."

ÖZDAĞ'DAN YENİ PARTİ AÇIKLAMASI

İYİ Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ'dan ilk açıklama geldi. Parti kuracağı iddialarını yalanlayan Özdağ, ihraç kararı için mahkemeye gideceğini söyledi. Meral Akşener'in doğru söylemediğini, CHP ve HDP ile birlikte anayasa hazırlığına ilişkin bant kayıtları olduğunu ifade etti.

Barış Yarkadaş, Özdağ ile görüştükten sonra şu mesajı paylaştı:

"İyi Parti'den ihraç edilen Ümit Özdağ ile konuştum. Özdağ, ihraç gerekçesini hukuka aykırı bulduğu için mahkemeye götüreceğini ve tüm delilleri de mahkemeye sunacağını söyledi. Özdağ, kesinlikle bir parti kurmayacağını, Abdülkadir Selvi'nin doğru yazmadığını da ekledi.

Ümit Özdağ'a neden ihraç edildiğini de sordum. Özdağ şunu söyledi: "Yaptığım açıklamalarla insan haklarına ve hukuka aykırı davranmışım. Ayrıca, Meral Akşener'i kamuoyu önünde eleştirmekle suçlandım. Bir Milletvekili, görüşlerini açıklayamıyorsa, orada insan haklarından sözedilemez.

Biz Kuzey Kore Komünist Partisi değiliz. Herkes biliyor ki; bu anayasa taslağı var. Bunu Kaboğlu bana verdi. Hangi partiden kimlerin katıldığını da söyledi. Bunların hepsinin bant kayıtları var. Şimdi arkasında duramıyorlar. Tüm belgeleri itiraz sürecinde mahkemeye sunacağım.

Akşener doğru söylemiyor, Kılıçdaroğlu'nu da yanıltıyor. Bana 'Geçmiş olsun' dediniz. Bana değil, Türk milletine doğru söylemeyenlere geçmiş olsun."