Cemil Çiçek’in 'AİHM' çıkışı HDP’yi umutlandırdı: Hadi hayırlısı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek, AİHM'in Selahattin Demirtaş ve Enis Berberoğlu için verdiği kararın uygulanmasını istedi. Çiçek'in açıklaması HDP'yi umutlandırdı.

Cemil Çiçek’in 'AİHM' çıkışı HDP’yi umutlandırdı: Hadi hayırlısı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Cemil Çiçek, AİHM'in Selahattin Demirtaş ve Enis Berberoğlu için verdiği 'Derhal tahliye edilmeli' kararı hakkında "AİHM ve AYM kararlarına uyulmalı" dedi.

Haber Global'de açıklamalar yapan Çiçek, “Türkiye kendi tasarrufuyla azami yüzde 5 kalkınabilir. Türkiye’nin rakipleri arasındaki farkı kapatabilmesi için yüzde 7 büyümesi lazım derler. Bunun için yabancı sermayenin ülkeye gelmesi lazım. Yabancı sermayenin ülkeye güvenmesi için de güçlü bir Yargı lazım” ifadelerini kullandı. 

DEMİRTAŞ'IN AVUKATI: HADİ HAYIRLISI

Çiçek’i açıklaması, HDP’yi umutlandırdı. Selahattin Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman Cemil Çiçek'in Demirtaş'a yönelik sözlerinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Çiçek'in açıklamalarını paylaşan Karaman, "Makul bir ses mi duyduk? Hadi hayırlısı" mesajını paylaştı.