Cengiz Holding’e iki günde iki ihale

featured

Rize’ye yapılacak İyidere Lojistik Limanı inşaatı ihalesinin sonucu açıklandı. Maliyeti yaklaşık 1 milyar 719 milyon lira olan inşaatı ihaleyi Cengiz İnşaat aldı.

Yaklaşık maliyeti 1 milyar 719 milyon lira olan ihale, 16 Temmuz’da, kanunun esas olarak öngördüğü rekabetçi “açık” usul yerine, tartışmalı 21b usulüyle gerçekleştirildi.

Duyuru ilanı verilmeden, özel olarak davet edilen şirketlerle gizli kapaklı yapılan ihalenin sonuç ilanı 1 Eylül’de yayınlandı.

Sözcü’den Yusuf Demir’in haberine göre, ihale, 1 milyar 370 milyon liraya Cengiz İnşaat ile Yapı ve Yapı İnşaat İş Ortaklığı’na verildi. Sözleşmede, projenin 28 Ağustos 2020 – 11 Aralık 2023 tarihleri arasında 1.200 günde tamamlanması öngörüldü.

2 GÜNDE 2 İHALE BİRDEN

Cengiz İnşaat, 16 Temmuz’da yapılan Rize İyidere Lojistik Limanı ihalesinden 2 gün önce 14 Temmuz’da Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bu yıl düzenlediği en büyük ihalelerden biri olan 953 milyon liralık Trabzon-Aşkale Yolu Zigana İkmal İnşaatı” ihalesini de kazanmıştı.

DENİZ DOLDURULACAK

Rize İyidere Lojistik Limanı, konteyner, genel kargo, kuru yük ve ro-ro gemilerine hizmet vermek üzere planlandı. Liman terminal sahası, deniz doldurularak oluşturulacak.

Cengiz Holding’e iki günde iki ihale

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  “Eyy Millet, cebinizden bir kuruş çıkmayacak” derken… Heveslenmeyin, yandaş şirketler kastediliyor.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Siyasetle uğraşmayana eski yunancada ‘idiot’ denir. Boşuna değil.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Ne cengiz inşaatmış almadığı ihale kalmadı ne kadar hava limanı ne kadar deniz limanı yol altın bakır madeni memlekette ne varsa bunlara verdiler kimseninde sesi çıkmıyor yazık

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Neymiş türkiyede ihale alabilmek için milletin orasına burasına koymak gerekmiyormus. Cengiz aga iyi koyuyorki bu kadar ihale alıyor.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!