‘Cennet müjdeleyen’ müftü şimdi de cumhuriyeti hedef aldı

Daha önce Kuran kursunun elektrik faturasını ödeyenlere “cennet müjdeleyen” Yalvaç İlçe Müftüsü Ömer Can, şimdi de cumhuriyeti hedef aldı. Can, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndan bir gün sonra yaptığı paylaşımda "Onuncu Yıl Marşı ile tagutlarına (tapınılan varlık, put) tapınarak avunuyor” ifadelerini kullandı. 

featured

Isparta’ın Yalvaç ilçesinin müftüsü Ömer Can, Cumhuriyet karşıtı bir paylaşım yaptı, Atatürk için ‘tağut’ ifadesini kullandı.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre Can, Whatsapp uygulamasındaki “durum” sekmesinde paylaştığı mesajda “Fatih Sultan Mehmet Han, gemileri karadan yürütüp, çağ açıp, kapattı. Reis; yüz yıllık Lozan dayatma zulmünü ve ekonomi esaretini yıkarak, milli kalkınma ve şaha kalkma bayrağını cihana ilan edişinin sembolünü gösterdi. Anlayanlar gözyaşı ile şehadet getirerek, Allah’a yaklaşıyor. Anlamak istemeyenler, Onuncu Yıl Marşı ile tagutlarına (tapınılan varlık, put) tapınarak, avunuyor” dedi. 

Can, tepkilerin ardından yaptığı açıklamada “Ben öyle bir şey paylaşmadım” diyerek mesajı inkâr etti.

ELEKTRİK BORCUNU ÖDEYENE ‘CENNET VAADİ’ VERMİŞTİ

Daha önce de Can’ın, ilçede bulunan Kur’an kurslarının 60 bin liralık elektrik borcunu ödeyen vatandaşlara ‘cennet vaadi’ verdiği öne sürülmüştü. Tepkiler üzerine Can, “Sadece cemaate böyle hayırların vesile olacağı durumları anlattım” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

Müftüden elektrik borcunu ödeyene ‘cennet garantisi’ iddiası

‘Cennet müjdeleyen’ müftü şimdi de cumhuriyeti hedef aldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Bu tür insanlar Cumhuriyet ve Atatürk sayesinde orada, o makamlarda olduklarını, bu şekilde hürce konuşabildiklerini bilmezler mi ? Allah eminim ki tez zamanda onlara bunu gösterir.

  2. 4 hafta önce

    Bu müftü REİS’e bu şekilde hitap etse kendini hakimin karşısında ve doğu illerinin en ücra köşesinde bulurdu.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!