Çeşme Kaymakamı görevden alındı

Çeşme'de Ukraynalı model Daria Kyryliuk'a darp olayı ile ilgili Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı.

Çeşme Kaymakamı görevden alındı

Çeşme 'de geçtiğimiz günlerde Ukraynalı bir kadına darp olayı meydana gelmiş ve olay ile ilgili inceleme başlatılmıştı. Başlatılan çalışma kapsamında Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı.

OLAY NEYDİ? NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

Geçtiğimiz gün meydana gelen olayda Ukraynalı top model Daria Kyryliuk ve arkadaşları 4 gün önce iddiaya göre Çeşme Dalyan 'da faaliyet göstermekte olan turistik Momo Beach tesisinde görevli güvenlik görevlilerinin saldırısına uğramıştı.

Saldırı sonrası ünlü model sosyal meyda hesabındna fotoğraflarını paylaşmış ve olay Türkiye gündeminde çokça konuşulmuştu. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Çeşme'de fahiş fiyat uygulamaları ile sahillerde koronavirüs tedbirlerinin yeterince uygulanmadığına ilişkin görüntülerin, Kara'nın görev yerinin değiştirilmesinde etkili olduğu öne sürüldü.

UKRAYNA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DEVREDE

Ukrayna İçişleri Bakan Yardımcısı Anton Geraşçenko, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov’un talimatı üzerine, konuyla ilgili Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği Müsteşarı Buket Kabakçı ile görüştüğünü belirtti. Kabakçı’ya, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Güldere’ye hitaben yazılan mektubu ilettiğini aktaran Ukraynalı yetkili, “Objektif, şeffaf ve hızlı bir soruşturma yürütülmesini ve faillerin adalete teslim edilmesini bekliyoruz” ifadesini kullandı. Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliği yetkilileri ise Türkiye'de ilgili makamların konunun yakın takipçisi olduğu ve hukuk çerçevesinde gerekli tüm adımların atılacağı konusunda Ukraynalı yetkililerin bilgilendirildiğini ifade etti.