Ceza korkusuyla polisten kaçan kişi, kayalıklarda mahsur kaldı

Bursa'da tam kapanma tedbirlerini ihlal ettiği için polisten kaçarak 100 metrelik kayalığa tırmanan kişi, burada mahsur kalınca 4 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

Ceza korkusuyla polisten kaçan kişi, kayalıklarda mahsur kaldı

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde tam kapanma tedbirlerini ihlal eden 23 yaşındaki S.Ç, polisten kaçmak için tırmandığı kayalıkta mahsur kaldı. Kayalıklara tırmanan kurtarma ekipleri, yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu S.Ç'yi kurtardı.

Osmangazi'de Maksem mahallesinin Uludağ eteklerindeki Gökdere Deresi mevkiine giden S.Ç. serinlemek için bir süre suya girdi. Ormanlık alanda bulunduğu sırada bölgede uygulama yapan polis ekiplerini gören S.Ç, dağa doğru kaçtı.

Yaklaşık 100 metrelik kayalığa tırmanan S.Ç, burada mahsur kalınca durumu cep telefonuyla arkadaşlarına bildirdi.

Bunun üzerine polis, bölgeye AFAD ve Yıldırım Belediyesi arama kurtarma ekiplerini yönlendirdi. Kayalıklara tırmanan ekipler, yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu halat yardımıyla S.Ç'yi kurtardı.

Sağlık durumu iyi olan S.Ç. ifade işlemleri için polis merkezine götürüldü.

'ÇOK SUSAMIŞ VE BAYILMAK ÜZEREYDİ' 

AFAD ve Yıldırım Arama Kurtarma ekipleri, kayalıklarda mahsur kalan Samet Ç.'ye 6 saatlik bir çalışma sonucu ulaşabildi. AFAD ekiplerinin arkadaşının yanına ulaştığını gören Savaş S. ise aşağıya inip arkadaşını bekledi.  

Arkadaşına moral vermek için kayalıklara çıktığını belirten Savaş S., "Arkadaşım buraya yüzmeye gelmiş. Polis ekiplerini görünce ceza kesmelerinden korkmuş ve dağa doğru tırmanmış. O sırada aşağı inemeyince beni arayıp yardım istedi. Ben de telefon üzerine arabamla buraya geldim. Polisi arayıp bilgi verdim. 

Seslendim cevap verdi. Sesini duydum ben de o yüzden yanına çıktım. Ben orada mahsur kalmadım. Ona destek olmak için moral vermek için yanına çıktım. Çok susamış ve bayılmak üzere olduğunu söylüyordu. Şu an durumu iyi” dedi. 

Yaklaşık 6 saat boyunca kayalıklarda mahsur kalan Samet Ç., ekiplerin 3 saatlik çalışmasıyla kurtarılarak aşağıya indirildi. Samet Ç., olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Çekirge Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Çalışkan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Bu arada Arama kurtarma ekiplerinin halat yardımıyla istasyon kurup mahsur kalan Samet Ç.'yi kurtarmaya çalıştığı anlar, dronla havadan görüntülendi.

KISITLAMA İHLALİNDEN CEZA KESİLDİ 

Ekiplerin çalışması sonucu kurtarılan gençlere, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek suçundan, toplamda 6 bin 300 lira ceza kesildi.