ÇGD'den terör örgütü yayın organlarına ödül

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), terör örgütü PKK'nın yayın organları Mezopotamya Ajansı ve Jin News'e ödül verdi. Ödül törenine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP Sözcüsü Ebru Günay ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı da katıldı.

ÇGD'den terör örgütü yayın organlarına ödül
ÇGD'den terör örgütü yayın organlarına ödül

Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından verilen “Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri” Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

Törende PKK yayın organlarından Mezopotamya Ajansı ve Jinnews'e de ödül verildi.

Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen törene, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP Sözcüsü Ebru Günay, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve CHP Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen gibi isimler katıldı.

TTB Başkanı Fincancı

Mezopotamya Ajansı'ndan Cemil Uğur'a 'Rafet Genç Haber Ödülü', Jinnews'ten Filiz Zeyrek'e '2020 yılı Röportaj Ödülü' verilirken, TTB Başkanı Fincancı da Dayanışma Ödülü'nü aldı.

 
Mezopotomya Ajansı muhabiri

Jinnews muhabiri

ÇGD 2019-2020 Yılın Başarılı Gazetecileri ödüllerinin sahipleri şöyle:

Haber Ödülü: Miyase İlknur, Seyhan Avşar

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü: Seyhan Avşar, Murat Ağırel

Mustafa Ekmekçi Haber Ödülü: Ali Ekber Ertürk, Mahmut Hamsici

Rafet Genç Haber Ödülü: Mustafa Mert Bildircin, Cemil Uğur

Behzat Miser Kent Haber Ödülü: İsmail Şahin, Esra Yalçınalp, Mesut Ersöz, Osman Kaytazoğlu

İnternet Haber Ödülü: Serkan Alan, Hale Gönültaş, Volkan Nakiboğlu

Röportaj Ödülü: Filiz Zeyrek, Uğur Şahin

İzzet Kezer Haber Fotoğraf Ödülü: Harun Özalp, Sedat Suna

Karikatür Ödülü: Cem Dinlenmiş, Ali Tarık Hatipoğlu

Yerel Medya Haber Ödülü: Sinan Uçar, Selay Saykal, Sinan Aygül

Sayfa Tasarımı Ödülü: Menderes Özel, Ersoy Diyar, Barış Can Sarıkaş

Orhan Koloğlu İnceleme Araştırma Ödülü: Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Hıfzı Topuz, Recep Yaşar

TV Haber Ödülü: Özgen Bingöl, Veysel Dişbudak, Yeşim Karacaoğlu, Mahmut Özgün, Serhat Yağmur

TV Belgesel Ödülü: Mahmut Hamsici, Ege Tatlıcı, Fatima Çelik

Mahmut Tali Öngören TV Program Ödülü: Mustafa Hoş, Melis Danişmend

Radyo Program Ödülü: Adnan Bostancıoğlu

Dayanışma Ödülü: Çorlu Aileleri, Tüm sağlık emekçileri adına TTB

MİMARLAR ODASI'NIN İZİNDE

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda da Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu yıl altıncısını düzenlediği "Basın Ödülleri"nde, terör örgütü PKK'nın yayın organı Jin TV'ye 'Uluslararası Televizyon Haberciliği' dalında ödül vermişti.