CHP Gençlik Kolları Başkanı tutuklandı

Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleriyle yaşadığı tartışma sonrasında gözaltına alınıp serbest bırakılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından tutukladı

Adana’nın Yüreğir ilçesinde yürütülen Vefa Destek uygulaması sırasında bir tartışma yaşanmış ve CHP Yüreğir  Gençlik Kolu Başkanı Eren Yıldırım gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmış ardından tekrar tutuklanmıştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün olaya ilişkin yaptığı konuşmada, “PKK’nın Van’da uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıyı, CHP’liler Adana’da hakaret ve yumrukla yapmıştır” diyerek konuyu gündeme getirmişti.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, söz konusu olayı ve Eren Yıldırım’ın serbest kaldıktan sonra tutuklanmasını Erdoğan’ın açıklamalarına bağladı:

CHP’li vekil Bulut, “Olay, Eren Yıldırım’ın uygulama hakkında bilgi almak ve yardımcı olabilmek için sorduğu soruya ters yanıtlar verilmesi ve silah çekilmesi yüzünden büyüdü. Anne ve babası, oğullarına çekilen silahın ardından tepki gösterince ailece gözaltına alındılar” ifadelerini kullandı.

Vefa Destek Grubu çalışmalarına Adana belediyesi aracılığıyla destek sağladıklarını söyleyen Burhanettin Bulut, “Yıldırım’ın çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak istemesi böyle bir tepkiye neden olmamalıydı” dedi.

‘VALİLİKLE BİRLİKTE OLAYI ÇÖZMÜŞTÜK’

Valilikle birlikte olayın daha fazla büyümemesi için bir araya geldiklerini ve olayı zaten çözüme kavuşturulduğunu belirten Bulut, “ Üyemiz mahkemeye verdiği savunmanın ardından serbest bırakılmıştı. Valilik ve bizler olayın daha fazla büyümemesi için bir araya gelmiş ve sorunu çözmüştük zaten. Yeniden tutuklama kararı tamamen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve medya trollerinin hedef göstermesi sonucu gelişen bir durum” dedi.