CHP genel merkezinde korona alarmı... Personele 'gelmeyin' genelgesi

CHP'de üst üste ortaya çıkan koronavirüs vakalarının ardından genel merkez personeline "evden çalışın" talimatı verildi.

CHP genel merkezinde korona alarmı... Personele 'gelmeyin' genelgesi

Önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ardından da CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın koronavirüse yakalanmasının ardından gözler CHP genel merkezine çevrilmişti. Dün de CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabından test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu.

Bu isimlerin ardından CHP'den yeni vaka haberleri geldi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Recep Cengiz, İlkay isimli kadın koruması ile kat görevlisi Mustafa Çağlar'ın da test sonuçlarının pozitif çıktığı öğrenildi.

Üst üste vaka haberlerinin ardından CHP genel merkezinde alarm verildiği ve dün merkezdeki herkese test yapıldığı bildirildi.

Önceki gün test sonucu pozitif çıkan ve evde karantinaya giren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yakın zamanda benimle maskesiz temasta bulunanların test yaptırmasını rica ediyorum" çağrısında bulunmuştu.

CHP'de üst üste çıkan ortaya çıkan koronavirüs vakalarının ardından genel merkezden personele genelge gönderildi.

Genelgede şöyle denildi:

"Son dönemde Yeni Koronavirüs (COVID-19) vakalarının katlanarak arttığı ve her gün açıklanan tablonun gerçeği yansıtmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Sürecin başından beri alınması gereken önlemlerle ilgili kapsamlı öneriler getirmemize ve sürekli uyarılarımıza rağmen iktidarın halk sağlığının korunması için gereken önlemleri almadığı da ortadadır.

Artan vakalar ve tedbirsizlik hali göz önüne alınarak, CHP Genel Merkezi personelinin 14 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren evlerinden çalışmaları uygun görülmüştür. Normal çalışma düzenine geçiş tarihi, salgının ülkemizdeki seyrine göre belirlenecektir.

Tüm partililerimize ve milletimize saygıyla duyurulur."