CHP heyeti, Selahattin Demirtaş’ı ziyaret edecek

CHP'den 3 kişilik heyet, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı, Edirne F Tipi Cezaevi'nde ziyaret edecek.

CHP heyeti, Selahattin Demirtaş’ı ziyaret edecek

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde rahatsızlandığının iddia edilmesinin ardından CHP’li bir heyet Edirne F Tipi Cezaevi’ne gidecek.

CHP’den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ve İstanbul Milletvekili Zeynel Emre’den oluşan heyet, Demirtaş’ı ziyaret edecek. Ziyaretin, Demirtaş’ın cezaevinde sağlık sorunları yaşaması nedeniyle gerçekleştirileceği belirtildi.

EREN ERDEM’DEN ‘SERBEST BIRAKIN ÇAĞRISI’

Olaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan CHP 25 ve 26. dönem İstanbul Milletvekili Eren Erdem, ”Bu haber doğruysa, büyük bir skandaldır! Selahattin Demirtaş, tamamen haksız hukuksuz şekilde cezaevinde tutuluyor. Ve yaşadığı sağlık sorunlarına rağmen tahliye edilmiyor. Ben, o koşulları biliyorum, ve bu durumda biri o koşullarda tutulamaz! Derhal serbest bırakılmalıdır.” dedi.

BİR PAYLAŞIM DA TANRIKULU’NDAN

Demirtaş’ın rahatsızlığı sonrası CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulundu.Tanrıkulu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumu ile ilgili olarak kamuoyuna açıklama yaparak, hayati önem taşıyan rahatsızlığı nedeni ile derhal tam teşekküllü sağlık kurumuna sevkini sağlamalısınız.” ifadelerine yer verdi.

HDP’lilerin ‘bilinci kapandı’ dediği Demirtaş’ın sağlık durumu belli oldu