CHP İzmir adayı, Mehmet Cengiz’e arazi sattığını kabul etti: Acemilik dönemimdi

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, “Beşli çetenin adayı” olmakla suçlanmış, Mehmet Cengiz'e usulsüz şekilde belediye arazilerini sattığı öne sürülmüştü. Tugay, Cengiz'e arazi sattığını kabul etti. Tugay, “Belediyenin borçlarını kapatmak durumundaydım ve acemi olduğum bir dönemdi” dedi.

featured

CHP Parti Meclisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçe belediye başkan adayını bu akşam açıkladı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildi.

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay için “Beşli Çete’nin adayı demiş, Tugay’ın Mehmet Cengiz’e usulsüz şekilde belediye arazilerini sattığını öne sürmüştü.

CHP Karşıyaka Belediye Başkanı Cengiz’in yaptığı satışlarla ilgili belgeler de paylaşan Erdem, bazı satış girişimlerine ise CHP genel merkezi tarafından müdahale ederek durdurulduğunu öne sürmüştü.

KABUL ETTİ

CHP İzmir adayı Cemil Tugay, Mehmet Cengiz’e arazi sattığını kabul etti.

Gazeteci İsmail Saymaz, canlı yayında Tugay’ın konuyla ilgili şu ifadeleri kullandığını belirtti:

“Belediyenin borçlarını kapatmak durumundaydım ve acemi olduğum bir dönemdi. Çalışanlar araziyi satarsak gelir elde edebileceğimizi söylediler, ben de Mehmet Cengiz’le pazarlık yaptım ve burayı sattım.”

İşte o açıklamalar:

CHP İzmir adayı, Mehmet Cengiz’e arazi sattığını kabul etti: Acemilik dönemimdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!