CHP kurultayında para dağıtıldığını açıklayan Çakır’dan Sedat Peker’li paylaşım

CHP’nin kasasının teslim edildiği Özgür Karabat’ın delegelere para dağıttığını iddia eden eski CHP Muş Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır, CHP Genel Merkezi önünde çekilmiş bir fotoğrafını Sedat Peker'in AKP'ye dair ifşaatlarına başlamadan önce söylediği sözlerle birlikte paylaştı.

featured

İlk kez Veryansın Tv yayınında gündeme getirilen ‘CHP’de değişimcilerin kurultayı kazanmak için delegelere para verdiği’ iddiasıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Eski CHP Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır CHP’deki ‘delege pazarı’nı ifşa eden açıklamalarda bulundu.

Çakır, CHP’nin kasasının teslim edildiği Özgür Karabat’ın koordinasyonunda, Doğu ve Güneydoğu’da değişimciler adına delegeleri ikna ettiğini anlattı. Yeni Şafak’a konuşan Çakır, Özgür Karabat’ın talimatı ile Muş ve Iğdır başta olmak üzere birçok ilde delegelerle görüşmeler yaptığını, bu yöntemle 40’tan fazla delegeyi değişimciler lehine ikna ettiğini söyledi. Çakır, “Karabat ile CHP mobil uygulaması üzerinden görüşüyorduk. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki delegeleri değişimcilerden yana ikna etmek üzere anlaştık. Bu kapsamda Muş ve Iğdır başta olmak üzere birçok ilde delege ikna turları yaptım. 40’tan fazla delegeyi, değişimden yana oy kullanması için ikna ettim” dedi.

PEKER’Lİ PAYLAŞIM

Erkan Çakır, Instagram hesabından Sedat Peker’in sesiyle birlikte CHP Genel Merkezi önündeki fotoğrafının yer aldığı bir paylaşımda bulundu.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Çakır’ın paylaşımını “Sanırım ortalığı sarsacak ifşaatlara başlayacak” şeklinde yorumladı.

Atay, “Açıklamalarıyla CHP’yi toz duman eden Erkan Çakır, sosyal medya hesabından ilginç bir mesaj verdi. CHP Genel Merkez önünde çekildiği bir fotoğrafı paylaşan Çakır, üstüne de Sedat Peker’in ifşaatlara başlamadan önce sarf ettiği sözleri koydu. Benim buradan anladığım, sanırım ortalığı sarsacak ifşaatlara başlayacak! Yanlış mı düşünüyorum?” dedi.

Çakır, Atay’ın bu X gönderisini alıntılayarak, “Güzel bir tespit yapmış değerli Erdem Atay abim” ifadelerini kullandı.

NE DEMİŞTİ?

Delegelerle Karabat’ı Ankara’daki bir otelde bir araya getirdiği bilgisini veren Çakır, Özgür Karabat’ın değişimden yana oy kullanan delegelere kişi başı 1500 ila 10 bin dolar arasında para dağıttığını ifşa etti: “Değişime ikna ettiğim delegelerle Özgür Karabat’ı Ankara’da otelde buluşturdum. Benim gibi Türkiye’nin her bölgesinde delege ikna ekipleri kurulduğunu ve Karabat’ın delegelere para dağıttığını öğrendim. Ben de illerde yaptığım çalışmalarda kendi cebimden 300 bin TL harcadım. Özgür Karabat bu harcamamı karşılayacağını söyledi. Rüşvetin belgesi olmaz, ancak şahidi olur. Ben, sürecin içindeyim, belgeleyemem, ancak bizzat şahidim. Özgür Karabat tarafından kimi delegelere 1500, kimi delegelere ise 10 bin dolara kadar varan paralar verildi. Bunu herkes biliyor, delegeler de söylüyor.”

İLK KEZ VERYANSIN TV GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Veryansın Tv Youtube kanalında Erdem Atay ve Engin Balım’ın programında, hem “genel merkezcilerin” hem de “değişimcilerin” delegelere para ödediği bilgisi aktarılmıştı

CHP kurultayında para dağıtıldığını açıklayan Çakır’dan Sedat Peker’li paylaşım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!