CHP liderinin kardeşini yine sahneye sürdüler: 'Çakıcı'nın yanında durmazsa ağabeyime ceza kesilecek!'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, çektiği bir video ile kardeşini tehdit etti.

CHP liderinin kardeşini yine sahneye sürdüler: 'Çakıcı'nın yanında durmazsa ağabeyime ceza kesilecek!'

VERYANSIN TV

Celal Kılıçdaroğlu’nun bir kağıda bakarak okuduğu metinde, kardeşi Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı’yı yanlış anladığını, CHP liderinin piyon olduğunu ve CHP’yi HDP’lilerden uzaklaştırmadığı takdirde cezasının kesileceğini söyledi.

Ara ara kardeşi Kemal Kılıçdaroğlu hakkında tepki gösteren açıklamalar yapan Celal Kılıçdaroğlu, ağabeyinin akli dengesinin yerinde olmadığını da iddia etti.

Videoda kardeş Celal Kılıçdaroğlu’nun kağıda bakarak konuştuğu, sürekli takıldığı görülürken, metni kendisi tarafından mı kaleme alınıp alınmadığı bilinmiyor.

Sosyal medyada gezen videoda Celal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Gündeme damgasını vuran Alaattin Çakıcı’yla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yani ağabeyim, onun hakkında konuşmak istiyorum. Alaattin Çakıcı mafya babası değildir, ağabeyim konuyu yanlış anlamıştır. Kemal Kılıçdaroğlu bir piyondur. Çakıcı ise PKK ve teröristlere karşı dik duran bir devlet adamıdır.  Ağabeyim tecavüzcü Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, HDP, Akif Hamzaçebi, Özgür Özel, Veli Ağbaba ile diyaloglarını kesmelidir ve benim gibi Alaattin Çakıcı’nın yanında dimdik durmalıdır. Ağabeyim Kemal, PKK’lı olanları ve HDP’yi CHP’den tasfiye etmelidir. Aksi halde ağabeyime devlete karşı geldiği için ceza kesilecektir. Ağabeyimin akli dengesi yerinde değildir ve derhal bir sağlık kuruluşuna başvurması gerekiyor. Biz her zaman devletimizin yanında ve devlet adamlarımızın yanında durmuşuzdur. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan, Devlet Bahçeli ve Alaattin Çakıcı’nın yanındayız.”