Nedim Şener: CHP fotoğraftaki 5. kadını niçin gizliyor?

Hürriyet yazarı Nedim Şener, Selahattin Demirtaş oyununu izlemeye gidenlerle ilgili CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in saymadığı 5. kadını yazdı.

Nedim Şener: CHP fotoğraftaki 5. kadını niçin gizliyor?

Selahattin Demirtaş’ın kitabından uyarlanan “okuma” oyununu izlemeye giden Canan Kaftancıoğlu, Dilek İmamoğlu, Selvi Kılıçdaroğlu, Başak Demirtaş, Kadir İnanır tartışması bu kez Nedim Şener‘in köşesinde değişik bir boyuta yükseldi.

HDP İLE İŞBİRLİĞİ GİZLENMEK İSTENİYOR

Hürriyet yazarı Nedim Şener, HDP ile ittifakın mahcubiyetini gizlemek için Pervin Buldan‘ın saklandığı görüşünde.

Şener, CHP’li Özgür Özel’in “Dört kadının bir araya gelip bir tiyatro eserini izlemesine erkeklerin avazı çıktığı kadar bağırmasını ayıplı buluyoruz…” açıklamasını köşesinde “Fotoğraftak 5. kadın” başlığıyla değerlendirdi.

“(…) Tekrar ediyorum: Burada tartışılan kitap, tiyatro değil, halkın gözünden kaçırılmaya çalışılan siyasi oyundur. O oyun, CHP’nin reddettiği HDP ile ortaklığını canlı tutma çabasıdır. Buna da kimse itiraz etmez, elbette HDP, PKK’yı terör örgütü olarak tanıyorsa, Öcalan’a ‘sayın’ değil, ‘terör örgütü elebaşı’ diyebiliyorsa.

Ama bunlar olmadan, Kandil’deki teröristlerin sözcülüğünden ileri gidemeyen parti ile tiyatro, kitap araç kılınarak sürdürülen ilişkinin Türkiye’yi götüreceği noktayı göstermek de gerçeği arayanların görevidir. Tepkiler üzerine CHP sözcülerinin açıklamaları zaten bu mahcubiyeti gösteriyor.(…)

Kadir İnanır’ın solunda Pervin Buldan

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise şu açıklamayı yaptı: “Dört kadının bir araya gelip bir tiyatro eserini izlemesine erkeklerin avazı çıktığı kadar bağırmasını ayıplı buluyoruz…”

Fotoğraftaki beşinci kadın HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan.
Peki onu yok saymak ayıp olmuyor mu?
İşte onların gizlemeye çalıştığı, benim “proje” dediğim bu.
“Bu cümle zaten saklanmak istenen ilişkiyi ele veriyor. Neden mi? Tiyatroda ön sırada oturan dört değil, beş kadın var. Fotoğraftaki beşinci kadın HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan.  Peki onu yok saymak ayıp olmuyor mu? İşte onların gizlemeye çalıştığı, benim ‘proje’ dediğim bu.”