CHP resti çekti! ‘Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarılırsa 6’lı masa dağılır’

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına 6’lı masada karşı çıkılması halinde masanın dağılacağını savundu.

Hürriyet yazarı Hande Fırat’a konuşan CHP’li Kuşoğlu, “CHP’nin adayı kesin olarak Kılıçdaroğlu ve çok da normal. Ana muhalefet partisi genel başkanını aday çıkarmalı” dedi.

‘CHP ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKAN YOK’

“6’lı masanın tamamı Kılıçdaroğlu’nu destekliyor mu?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Aday altılı masanın en büyük partisinden olmalı, bu normal. Karşı çıkan yok. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için ne anlama gelir, bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı. Buna rağmen olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu toplum da demokrasi de hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır.”

‘MANSUR BEY KABUL ETMEZ’

Fırat’ın soruları ve Kuşoğlu’nun yanıtları şöyle:

– Akşener masaya başka isim getirirse ne olur? Mansur Yavaş ismini getirir mi?

Kuşoğlu: Konsensus aranır ama Mansur Bey, adının masaya getirilmesini kabul etmez. Meral Hanım da getirmez.

‘MASA DAĞILIR’

– Akşener seçimin riske atılamayacağını söyledi. Anketleri masaya getirirse?

Kuşoğlu: Anketlerle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı tespit etmek doğru mudur? Anketler popülariteyi gösterir sadece. Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması anlamına gelir. En büyük partinin isteği olmazsa bozulur.

‘İYİ PARTİ BUNUN SIKINTISINI ÇEKİYOR’

-Bugünkü tartışmalar nereden kaynaklanıyor?

– İYİ Parti kentli milliyetçi partisi mi yoksa merkez partisi mi olacak? Bunun sıkıntısını çekiyor. Meral Akşener merkez partisi olmasını istiyor. Ancak kadrolarda kentli milliyetçilik isteyenler var.

– Buna karşın benzer sorun CHP’de de var. CHP’de de kentliler artışta, Atatürkçülük ön planda. 12 Eylül’ün sol görüşü artık geride kalıyor. Onun yerini çağdaş sol anlayış alıyor.

– Masada çatlak yok ancak birbirine zıt siyasi zihniyetler buluştu. Çok özel bir durum.

– 6’lı masanın HDP sorunu yok, masada yoklar. 6’lı masa niye HDP’ye bakanlık versin ki? İktidar olmak isteyen 6’lı masa. Ancak iktidar manipülasyon yapıyor. CHP, HDP’den uzaklaşsa iktidar onlarla yakınlaşacak.

 

CHP resti çekti! ‘Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarılırsa 6’lı masa dağılır’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Milletin istemediği bir adayı dayatmanın neresi doğal ?

 2. 2 hafta önce

  Aman ne güzel olur bu düzenbazlık masası dağılırsa ,ulusça havanda su dövmekten kurtulmuş oluruz.

 3. 2 hafta önce

  Altılı masa dağılırmış! En sonunda olacağı o zaten. Sağlam bir masa olsa ikide bir biz ne kadar da sağlamız, sımsıkıyız falan diye açıklama gereği duyarlar mı? Bu masanın ayaklarının altısının da bastıkları yerde ot biter mi? Daha önce yaptıkları yapacaklarının teminatıysa ot bitmeyeceği de belli!

 4. “Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması anlamına gelir. En büyük partinin isteği olmazsa bozulur.” KK takımının demokrasi anlayışı.

 5. Mansur beyin aday olması neden rahatsız ediyor. Bunlar seçim kazanmak degil her zamanki gibi muhalefette kalmayı tercih ediyorlar.Saygılar.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!