CHP'de CNN Türk krizi

CHP’nin CNN Türk’e karşı başlattığı boykot kampanyası parti içerisinde krize neden oldu. Boykotun “delik deşik edildiğini” belirten Barış Yarkadaş, CHP yönetimine “İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal'dan özür dilenmeli ve üyelikleri derhal yenilenmelidir.” çağrısında bulundu.

CHP'de CNN Türk krizi

VERYANSIN TV

CHP’nin CNN Türk’e karşı başlattığı boykot kampanyasına bir tepki de Barış Yarkadaş’tan geldi.

CNN Türk'e çıktıkları için İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal’ın CHP’den ihraç edildiğini hatırlatan Yarkadaş, “CHP İstanbul İl Başkanlığı koltuğunda oturan Kaftancıoğlu CNN Türk'e açıklama yapıyor; Grup Başkanvekili Engin Altay programa mesaj yolluyor. CNN Türk'e çıktıkları için partimizden atılan İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal'dan özür dilenmeli ve üyelikleri derhal yenilenmelidir.” ifadelerini kullandı.

Yarkadaş’ın Twitter hesabından yaptığı 3 maddelik paylaşım şöyle:

“1- CHP İstanbul İl Başkanlığı koltuğunda oturan Kaftancıoğlu CNN TÜRK'e açıklama yapıyor; Grup Başkanvekili Engin Altay programa mesaj yolluyor. CNN TÜRK'e çıktıkları için partimizden atılan İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal'dan özür dilenmeli ve üyelikleri derhal yenilenmelidir.

2- Üstelik boykot delik deşik edildi. CHP'li tüm belediye başkanları kendilerine uzatılan CNN TÜRK mikrofonuna konuşuyor. Başkanlar boykotu delince YDK görmezden geliyor. "Düz üye" ekrana çıkınca ihraç... Bir de "Genel Başkandan izin alıp" çıkanlar var. Böyle saçmalık olmaz!

3-CNN Türk boykotu başladığı günden bu yana; "partinin boykot kararı olduğu için" tüm yayın davetlerini reddettim. Üstelik mesleğim gazetecilik ve mesleğimden feragat ederek bunu yaptım. Ve yine üstelik; CNN TÜRK'te defalarca aleyhimde konuşulduğu halde cevap da vermedim. Neyse..”