CHP’de ikinci ‘Burcu Köksal’ vakası mı? Başkan adayı Ahmet Akın’dan DEM Parti imalı sert çıkış

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal'ın 'Seçildiğimde belediyenin kapısı DEM Partililer dışında herkese açık olacak' açıklamasından sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın'dan da dikkat çeken bir çıkış geldi. İsim vermeden DEM Parti’yi hedef alan Akın, "Milletin bayrağına, vatanına kudurmuş bir şekilde hainlik yapan terör örgütü PKK'ya, onun yandaşlarına, ondan beslenenlere, onun yolundan giden şerefsizlere de yakın değilim. Hiçbir zaman yakın olmadım" dedi.

featured

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın seçmenlerle bir araya geldiğinde DEM Parti imalı sert ifadeler kullandı.

Akın, “Milletin bayrağına, vatanına kudurmuş bir şekilde hainlik yapan terör örgütü PKK’ya, onun yandaşlarına, ondan beslenenlere, onun yolundan giden şerefsizlere de yakın değilim. Hiçbir zaman yakın olmadım” dedi.

Akın sözlerinin hedefi doğrudan terör örgütü dolaylı olarak da DEM Parti olarak yorumlandı. Gözler CHP Genel Merkezi’nden gelecek açıklamalara çevrildi.

BURCU KÖKSAL’IN DEM PARTİ ÇIKIŞI

CHP’de daha önce de Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın benzer bir çıkışı olmuştu. Köksal, “Belediye başkanı olarak seçildiğimde Afyonkarahisar Belediye’sinin kapıları DEM Parti hariç bütün kapılara açık olacak” demişti. CHP lideri Özgür Özel, Köksal’ın açıklamaları için “Bir sürçülisan oldu” dese de, Köksal geri adım atmamıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Burcu Köksal’ı hedef alarak, “Ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak. Öyle yağma yok!” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

Özgür Özel: Burcu Köksal ile konuştum…

thumbnail
İlişkili Haber

Burcu Köksal’dan yeni DEM Parti açıklaması: Tavrım nettir!

thumbnail
İlişkili Haber

İmamoğlu’ndan CHP’li Burcu Köksal’a ‘DEM’ tepkisi

 

CHP’de ikinci ‘Burcu Köksal’ vakası mı? Başkan adayı Ahmet Akın’dan DEM Parti imalı sert çıkış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. DEM ile demlenmek iyi de baska seylerde söylemek gerek !
    SIGINMACIlar gibi vs vs
    Zafer`in yolunda adimlar…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!