CHP’deki ‘para sayma’ görüntüleri: İki kişi daha ifade verdi

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği öne sürülen para sayma görüntülerine ilişkin soruşturmada, söz konusu binayı sattığı öne sürülen Ali Rıza Braka, ardından da İmamoğlu İnşaat Genel Müdürü Tuncay Yılmaz savcıya "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.

featured

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndaki para sayma görüntülerine ilişkin başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu’nca yürütülen soruşturma kapsamında bugün satın alındığı ileri sürülen Sarıyer’deki binanın sahibi Ali Rıza Braka adliyeye geldi. Braka, yaklaşık 1,5 saat süren ifadesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıt vermeyerek adliyeden ayrıldı.

İMAMOĞLU İNŞAAT GENEL MÜDÜRÜ DE İFADE VERDİ

Soruşturmada, İmamoğlu İnşaat Genel Müdürü Tuncay Yılmaz savcıya “şüpheli” sıfatıyla ifade verdi.

ÜÇ KİŞİNİN İFADESİ ALINMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı sosyal medya hesaplarında “Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı” şeklindeki paylaşım sonrasında soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve eski CHP İstanbul İl Başkanlığı basın danışmanı Can Poyraz 14 Mart 2024’te şüpheli sıfatıyla ifade vermişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübü Başkanı ve CHP Beylikdüzü Meclis üyesi Fatih Keleş ise 15 Mart’ta ifadesini vermişti.

‘BURADAN KOMPLO ÇIKARILMAYA ÇALIŞILMAKTADIR’

Eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ifadesinde, söz konusu paranın 2019 yılında CHP İl Binasının satın alınmasıyla ilgili kapora ödemesi olduğunu ve binayı satın alan CHP tarafının temsilcisi olarak nakden haricen 15 milyon 510 bin lira yazılı tutanağı imzaladığını söylemişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ise o tarihlerde CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer tarafından CHP İl Binası için toplanan bağışların bir çanta içinde kendisine teslim edildiğini, kendisinin de bu parayı Tuncay Yılmaz ile birlikte avukatlık ofisine götürdüklerini ve çantayı teslim ettiğini söylemişti.

Keleş, Özgür Nas ve binayı satan Ali Rıza Braka arasında paranın verilip alındığına dair tutanak imzalandığını, parayı Braka’nın teslim aldığını belirterek “Buradan bir komplo çıkarılmaya çalışılmaktadır. Günlerdir basın bunun alt yapısını yapmaktadır. Görüntülerde taşınmazın satın alındığı kişi ve avukat ve diğer partili arkadaşlar açık bir şekilde görülmektedir. O kadar partili insan ve mülk sahibinin bir arada olmasının başka bir sebebi yoktur. Meşru bir amaçla, partimize taşınmaz satın alınmasıyla alakalı orada bulundum” demişti.  (DHA)

CHP’deki ‘para sayma’ görüntüleri: İki kişi daha ifade verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!