CHP’de sürpriz zirve

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleriyle her hafta düzenlenen rutin toplantıların dışında dün bir araya geldi. Zirvede CHP’nin güçlü ve zayıf yanlarının tartışıldığı; siyasi söylem ve politikalarının ele alındığı belirtildi.

CHP’de sürpriz zirve

Cumhuriyet’ten Mahmut Ilıcalı’nın haberine göre, basına herhangi bir duyuru yapılmadan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Mogan Tesisleri’nde gerçekleştirilen MYK toplantısına Kılıçdaroğlu başkanlık etti. 

Toplantıda CHP’nin bundan sonra izleyeceği siyaset ve politikalara yönelik kapsamlı değerlendirmeler yapıldı. Yaklaşık 6.5 saat süren toplantıda parti çalışmalarıyla ilgili çok ayrıntılı bir analiz gerçekleştirildi. 

SWOT analizi olarak da tanımlanan çalışma kapsamında partinin güçlü yanları, zayıf yanları, önündeki fırsatlar ve risklerle ilgili değerlendirmeler gerçekleştirildi. Bu kapsamda partinin belirlediği hedeflere ulaşmasını engelleyen faktörlerin neler olduğu ele alındı. MYK üyeleri, kendi alanlarıyla ilgili de parti politikalarına ilişkin gözlemlerini ve önerilerini dile getirdi.