CHP'den Altay Tankı çıkışı: Ethem Sancak her şeyi bırakmış kaçıyor

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, "Gelin Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. TSK Tank Palet Fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim" ifadesini kullandı.

CHP'den Altay Tankı çıkışı: Ethem Sancak her şeyi bırakmış kaçıyor

CHP'li Engin Özkoç, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun, çelik üreticisi Tosyalı Holding'e satışının konuşulduğunu iddia etti.

Altay Tankı'nın 29 aydır üretilemediğini, bu süreçte kaybedenin ülke ekonomisi olduğunu, önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacının karşılanamadığını savunan Özkoç, "BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding'e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum: Gelin Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet Fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim." değerlendirmesinde bulundu.

'ETHEM SANCAK BIRAKMIŞ KAÇIYOR'

"TSK'nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Sancak’a siper olan, yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum" diyen Özkoç şu ifadeleri kullandı:

"Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun çelik üreticisi Tosyalı Holding'e satışı konuşuluyor. Devletin bütün imkânlarını, teşviklerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Ethem Sancak’a siper olan, onun yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum. 29 aylık süreçte kaybeden ülke ekonomimiz oldu. Önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacı karşılanamadı. BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding’e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum. Gelin, Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim."