CHP'den aşı tepkisi: Vatandaş bu puanı nasıl tutturacak?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ''Aşı olmaya hak kazananlar bunu e-nabız üzerinden öğreniyor. Bunu yaparken bir risk belirleme sistemi kullanılıyormuş. Aşıyı ancak puanı tutanlar yaptırabilecekmiş. Ama vatandaş bu puanı nasıl tutturacağını bilmiyor" dedi. 

CHP'den aşı tepkisi: Vatandaş bu puanı nasıl tutturacak?

CHP'li Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, grip aşısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye'de aylardır grip aşısının konuşulduğunu belirten Öztrak, "Koronavirüs salgınında, kronik hasta ve yaşlılar önemli bir risk grubu, grip aşısı olmaları önemli. Ama ithal edilen aşı sayısı sınırlı. Aşı olmaya hak kazananlar bunu e-nabız üzerinden öğreniyor. Bunu yaparken bir risk belirleme sistemi kullanılıyorlarmış. Aşıyı ancak puanı tutanlar yaptırabilecekmiş. Ama vatandaş bu puanı nasıl tutturacağını bilmiyor" dedi.

'TAM BİR KAOS'

Öztrak, "72 yaşında bir vatandaşımız, 'Ben bypasslıyım, tansiyon hastasıyım, geçen sene menenjit oldum, 4 tane raporlu ilacım var, eşim tansiyon hastası, 5 tane raporlu ilacı var' diyor; ama puanı tutmuyor. Anlaşılan yaşlı olmanız ya da kronik hastalığınız olması grip aşısına ulaşmak için yetmiyor. Şekerin varsa, gözüne vurmuş olacak ya da bir tarafınıza inme inecek. Ancak o zaman aşı bulabileceksiniz. O da belki. Özetle bu aşı işi tam bir kaosa dönmüş durumda’" diye konuştu.