CHP'den çarpıcı iddia: Yangın için THK’dan kimseye ulaşamadık

THK uçaklarıyla ilgili CHP'den çarpıcı bir iddia geldi. CHP Genel Merkezi ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı'nın yangınlara müdahale için THK'den uçak kiralamak istediği, ancak hiçbir yetkiliye ulaşılamadığı öne sürüldü.

CHP'den çarpıcı iddia: Yangın için THK’dan kimseye ulaşamadık

CHP Genel Merkezi ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'den Türk Hava Kurumu ile ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

Halk TV’nin haberine göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, THK'nin yangın söndürme uçaklarını, devam eden yangınlara müdahale etmek amacıyla kiralamak istedi. Ancak iddiaya göre THK'yı yöneten hiçbir yetkiliye gün boyunca ulaşılamadı. 

CHP Genel Merkezi'nin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün de Türk Hava Kurumu yetkilileriyle iletişim kurmaya çalıştığı ancak onun da bu çabalarının sonuçsuz kaldığı öne sürüldü. 

Gürün konuyla ilgili "Bedeli ne olursa olsun, yangın müdahalesinde kullanmak üzere, uçak kiralamak istedik. Aldığımız yanıt 'Şu anda hiçbir yöneticiye ulaşamayız' oldu" dedi.

‘BÖLGEDE MAALESEF SÖNDÜRME UÇAKLARI BULAMADIK’

Konu ile ilgili HalkTV'de Özlem Gürses'le Açıkça programına bağlanan Başkan Gürün şunları söyledi:

"Elimizdeki araçlarla orman içlerine müdahale edemiyoruz. Buralara havadan müdahale etmek gerekiyor. Helikopterler gece olduğu için müdahaleyi sonlandırdı. Bölgede maalesef söndürme uçakları bulamadık. Yangın devam ediyor.

‘SAAT 15:30'DAN SONRA BURADA HİÇ KİMSE KALMIYOR’

Uçak kiralamak için THK'yi aradık. Santral memuru çıktı. Kendimi tanıtarak bölgedeki yangınlarla ilgili bir yetkiliye ulaşmak istediğimi söyledim. Ancak santraldeki arkadaş 'yarın sabah görebilirsiniz. Saat 15:30'dan sonra burada hiç kimse kalmıyor' dediler."