CHP’den ‘Demirtaş’ı serbest bırakın’ çağrısı

Cezaevinde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fenalaştığı ve kendisine acil olarak müdahale edildiği ortaya çıktı. Söz konusu duruma ilişkin açıklama yapan eski CHP milletvekili Eren Erdem 'Ben, o koşulları biliyorum, ve bu durumda biri o koşullarda tutulamaz! Derhal serbest bırakılmalıdır.' dedi.

CHP’den ‘Demirtaş’ı serbest bırakın’ çağrısı

Kasım 2016’dan beri cezaevinde olan Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Aygül Demirtaş’ın sosyal medya hesaplarından duyurduğu olayı Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş da teyit etti.

Geçtiğimiz hafta salı günü yaşanan olayda Demirtaş’ın fenalaşarak bilincinin kapandığı iddia edilmişti. Valilikten yapılan açıklamada Demirtaş’ın iddia edildiği gibi bir sorununun olmadığı buna rağmen tetkiklerinin yapılması için hastaneye gönderildiği belirtilmişti.

HDP’lilerin ‘bilinci kapandı’ dediği Demirtaş’ın sağlık durumu belli oldu

EREN ERDEM’DEN ‘SERBEST BIRAKIN ÇAĞRISI’

Olaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan CHP 25 ve 26. dönem İstanbul Milletvekili Eren Erdem, ”Bu haber doğruysa, büyük bir skandaldır! Selahattin Demirtaş, tamamen haksız hukuksuz şekilde cezaevinde tutuluyor. Ve yaşadığı sağlık sorunlarına rağmen tahliye edilmiyor. Ben, o koşulları biliyorum, ve bu durumda biri o koşullarda tutulamaz! Derhal serbest bırakılmalıdır.” dedi.

BİR PAYLAŞIM DA TANRIKULU’NDAN

Demirtaş’ın rahatsızlığı sonrası CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulundu.Tanrıkulu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumu ile ilgili olarak kamuoyuna açıklama yaparak, hayati önem taşıyan rahatsızlığı nedeni ile derhal tam teşekküllü sağlık kurumuna sevkini sağlamalısınız.” ifadelerine yer verdi.