CHP'den Millet İttifakı'nda tartışma yaratacak yeni çıkış: Cumhurbaşkanı olacak kişi...

Kemal Kılıçdaroğlu, 'Aday Millet İttifakı'yla belirlenecek' dese de CHP'den farklı sesler gelemeye devam ediyor. CHP'li Oğuz Kaan Salıcı'nın, 'Bana göre Cumhurbaşkanı olacak kişi ittifakın lideri Kemal Kılıçdaroğlu' dediği öne sürüldü.

CHP'den Millet İttifakı'nda tartışma yaratacak yeni çıkış: Cumhurbaşkanı olacak kişi...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin İzmir ve Manisa Bölge Toplantısında konuştu.

Salıcı, CHP'nin iktidar olacağına ve Türkiye'nin aydınlık geleceğini kuracağına inandığını belirterek "Bunun için sandığın buraya gelmesi gerekiyor ve bizim, çalışmalarımızı o sandık buraya gelene kadar arttırarak devam ettirmemiz gerekiyor" dedi.

Cumnuriyet gazetesinin iddiasına göre Salıcı, toplantının basına kapalı bölümünde Millet İttifakı içinde tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Habere göre Salıcı, "Bana göre Cumhurbaşkanı olacak kişi ittifakın lideri Kemal Kılıçdaroğlu" dedi.

2019 seçimlerinde büyükşehirlerin neredeyse tamamının kazanıldığını anımsatan Salıcı’nın “Yerel seçimlerde başarılı olabileceğimizi gördük. Bundan sonraki süreçte de başarılı olacağız. Peki bu ittifakı kuran kim? Kemal Kılıçdaroğlu. İttifakı ayakta tutan kim? Yine kendisi. Genel başkanlar arasında AK Parti’nin hamlelerine karşı, bu hamleleri boşa düşüren, ittifakın içinde ve dışındaki bütün partilerle, genel başkanlarıyla bu süreci götüren kim? Yine sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Bundan sonraki süreci örgütleyecek olan, başında olacak olan, bana sorarsanız liderlik edecek, Cumhurbaşkanı olacak olan kişi yine Kemal Kılıçdaroğlu. Tabii ki ittifak bileşenleri ile adayımıza karar verilecek” ifadelerini kullandığı iddia edildi.

DAHA ÖNCE KUŞOĞLU DA SÖYLEMİŞTİ

Geçen ay benzer açıklamayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu yapmış ve "Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu" demişti. Her seferinde ortak adayın Millet İttifakı ile birlikte belirleneceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Kuşoğlu'nun sözleri için “Millet İttifakı'nı dikkate almadan acele söylenmiş sözlerdir” demişti.