CHP’den Muharrem İnce’ye: Birbirimizi yıpratmaya hakkımız yok

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Muharrem İnce'nin CHP'ye ilişkin sözleri hakkında “Bizim birbirimizi yıpratmaya, gücendirmeye, kırmaya hakkımız yok. Böyle bir lüksümüz de yok. Çünkü önümüzde çok zorlu bir süreç var" ifadelerini kullandı.

CHP’den Muharrem İnce’ye: Birbirimizi yıpratmaya hakkımız yok

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Muharrem İnce Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulundu. 'Yalanın kurgu merkezi CHP'dir.' şeklinde ifadesi oldu. Bu açıklamalar bir disiplin sürecini beraberinde getirir mi?" sorusunu yanıtlarken, CHP'nin Türkiye'nin kurucu siyasi partilerinden olduğunu ve ilk liderinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.

Özkoç, "CHP'nin kurumsal yapısını zedeleyecek, onu rencide edecek, hele ki Türkiye'nin bu kadar sıkıntılı döneminde, Türkiye'yi mağdur eden bir iktidara karşı değil de CHP'nin varlığına, birliğine ve kurumsal yapısına karşı söz söyleyecek bir yaklaşım hiçbir zaman doğru olmaz. Ancak CHP, demokrasiyle, özgürlükle, ifadelerin özgürce kullanılmasıyla da kendi iç yönetimini sağlayan bir siyasi partidir." dedi.

Türkiye'de birçok siyasi parti mensubunun yeni parti kurduğunu ve şu anda 85 siyasi parti bulunduğunu vurgulayan Engin Özkoç, şunları kaydetti:

"Bu 86 olur, 87 olur. Türkiye Cumhuriyeti bunları kucaklar, karşılıkları neyse milletimiz kendilerine verir. Bizim birbirimizi yıpratmaya, gücendirmeye, kırmaya hakkımız yok. Böyle bir lüksümüz de yok. Çünkü önümüzde çok zorlu bir süreç var. Bu zorlu sürecin mimarları AKP iktidarı ve AKP'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Eğer milletimiz için hepimiz birlikte mücadele etmezsek o zaman bu mücadelede sıkıntılar yaşarız. Hedefimiz bir, Türkiye'nin özgür, laik, demokratik bir parlamenter sisteme kavuşmasıdır. O gün gelinceye kadar milletin yüreğinde yer alan herkesin birbirine sarılarak mücadele etmesi gerekir."