CHP’den Osman Kavala’ya üst düzey ziyaret: Kendisini yalnız bırakmayacağız

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Kavala’yı cezeavinde ziyaret etti. Karaca “18 Aralık’ta duruşması var, bu duruşmada da kendisini yalnız bırakmayacağız.” İfadelerini kullandı.

CHP’den Osman Kavala’ya üst düzey ziyaret: Kendisini yalnız bırakmayacağız

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Kavala’yı ziyaret etti. 

Görüşme sonrası cezaevi önünde açıklama yapan Karaca, "18 Aralık’ta duruşması var, bu duruşmada da kendisini yalnız bırakmayacağız. Hukuksuzluğa, yargısız infaza dair görüşleri kendisiyle paylaştık" dedi.

Karaca, "Osman Kavala, özgürlüklerinin elinden alınmış olmasının, haksız hukuksuz, delilsiz yere cezaevinde olmasının kendisini elbette üzdüğünü ancak kendisini en derinden üzen ve yaralayan durumun; hukuk garabeti, hukuktaki yozlaşma ve dezenformasyon, hukukun törpülenmesi, yok sayılması olduğunu iletti. Biz Silivri Cezaevi’nde hukuksuz şekilde alıkonulan, hücrelerde tutulan vatandaşlarımızın hak, hukuk, adalet mücadelesini vermeye devam edeceğiz" diye konuştu. 

HSK TÜM KAVALA DOSYASINI İSTEDİ

HSK, 11 Kasım’da İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı’na bir yazı göndererek; Osman Kavala’nın İstanbul 1. Sulh Ceza Hâkimliği’nce 1 Kasım 2017’de tutuklanması, tutuklamaya karşı yapılan itirazı değerlendiren İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nin 13 Kasım 2017’de tarihli kararı, soruşturma ve kovuşturma aşamasındaki başvurusunun tutukluluk halinin devamına ilişkin tüm kararlar ve bu kararlara karşı yapılan itirazların değerlendirilmesine ilişkin kararların yanı sıra iddianame, duruşma zabıtlarının hazırlanarak UYAP üzerinden HSK Genel Sekreterliğine gönderilmesi talimatı verdi.