CHP'den Süleyman Soylu'ya: Derhal istifa et

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Sedat Peker'in iddialarına yönelik yaptığı açıklamasında, muhalefet partilerinin genel başkanlarını hedef almasına tepki gösterdi. CHP’li Ali Mahir Başarır da Soylu’ya ‘istifa’ çağrısısında bulundu.

CHP'den Süleyman Soylu'ya: Derhal istifa et

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, Bakan Soylu'nun, Sedat Peker'e karşı paylaştığı mesajda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı hedef almasına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Özkoç, Soylu'nun açıklamasını alıntılayarak şu mesajı paylaştı:

"Senin muhatabın yarattığın mafyalardır. Şimdi onlarla savaşıyorsun. Siyasetin saygın isimlerinden bahsederken ağzını yıka. Sen Genel Başkanı olduğun partiyi bırakıp, makam uğruna başkalarına biat ettin. Bir kere devletinin yanında ol, makamı bırak, çık topluma gerçekleri açıkla!"

‘RUHSAR PEKCAN’IN TEMİZLİK ŞİRKETİ BİLE TEMİZLEYEMEZ ARTIK’

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Bakan Soylu’ya “İstifa et” çağrısında bulundu.

Başarır, şu ifadeleri kullandı:

“Biz, bu iddiaları dile getirdiğimizde sen inkar ediyordun; Görüyoruz ki durum çok daha vahim. İçişleri Bakanı sıfatını artık taşıyamazsın!

O koltuğu daha fazla kirletme ve derhal istifa et!

“Temiz Süleyman”

Süleyman Soylu’nu Pisliklerini Ruhsar Pekcan’ın temizlik şirketi bile temizleyemez artık.”

İçişleri Bakanı Soylu, Sedat Peker'in iddiaları üzerine yaptığı açıklamada, "Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve “şereflice” siyaset malzemesi haline getiren Nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var. Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var.. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var" ifadelerini kullanmıştı.