CHP’li Ağbaba’dan Osman Kavala tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Osman Kavala'nın tekrar tutuklanmasına tepki gösterdi.

CHP’li Ağbaba’dan Osman Kavala tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 15 Temmuz soruşturmasında tutuklanan Osman Kavala’ya sahip çıkarak “Dün FETÖ’nün kurduğu kumpasları bugün AKP yapıyor. Osman Kavala’nın 840 gündür tutuklu olmasına neden olan iddianameyi FETÖ bile yazamazdı” dedi.

CHP Malatya İl Başkanlığı’nın yeni binasında gündeme dair açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba AKP’nin Suriye’deki politikasını eleştirdi. Türkiye’nin son bir ayda 15 şehit verdiğini belirten Ağbaba, tüm uyarılarımıza rağmen Ortadoğu bataklığına saplandık. Türkiye’nin İdlib’de ne işi var, Türkiye’nin bu bataklıkta ne işi var diyerek AKP’ye tepki gösterdi.

Türkiye’nin ABD ile Rusya arasında sıkıştığını belirten Ağbaba, ”Fakir fukaranın çocukları Suriye’de nedenini bilmeden şehit oluyorlar. Rusya’yla el ele başlanan sürecin sonunda Rusya’yla karşı karşıya geldik. ABD’den Patriot füzesi almak için görüşmeler yapıldığı duyumları var. ABD ile Rusya arasında bir pinpon topuna dönmüş durumdayız. Adeta bir savaşın eşiğindeyiz. Buradan savaşa karşı olduğumuzu tekrardan belirtiyoruz” diye konuştu.

OSMAN KAVALA TEPKİSİ

Gezi Davası’yla ilgili sert eleştirilerde de bulunan Ağbaba, Türkiye’de can ve mal güvenliği olmadığını savunarak şu ifadeleri kullandı:

“Dün FETÖ’nün kurduğu kumpasları bugün AKP yapıyor. Osman Kavala’nın 840 gündür tutuklu olmasına neden olan iddianameyi FETÖ bile yazamazdı. O kirletmeye çalıştıkları Gezi isyanı Türkiye’nin en önemli isyanıdır. Her şeye karar veren tek adama karşı insanlar seslerini yükselttiler.

‘Gezi’de şiddet vardı.’ diyorlar. Şiddet varsa dönemin başbakanın emriyle uygulanan şiddet vardır. Vandal varsa o gencecik çocuklarımızı öldürenler vandaldır. Asıl vandallar polise ateş etme emrini verenlerdir.”