CHP’li Başarır’dan ‘Ordu satıldı’ açıklaması

featured

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Benim ordumla ilgili, Mehmetçikle ilgili söylemlerim televizyonda çok net. Sadece bu iftirayı atanları önce halka sonra Allah’a havale ediyorum” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Habertürk Tv’de katıldığı bir programda Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirip Katar ortaklığına devrine tepki gösterirken “Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar’a satılmış. Ben değer biçemiyorum, 20 Milyar dolar olduğu söyleniyor, 50 Milyon dolara satılmış “ ifadelerini kullanmıştı. 

Başarır’ın sözleri üzerine tepkiler gelirken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlatmıştı. 

Başarır, TBMM’de partisinin grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başarır, programda söylediği sözlerin hatırlatılması üzerine, “Söylenecek her şey söylendi. Parti sözcümüz her şeyi söyledi. Ben de her şeyi söyledim. Sosyal medya hesabımdan da paylaştım.  Söyleyecek hiçbir sözüm yok. Benim ordumla ilgili, Mehmetçikle ilgili söylemlerim televizyonda çok net. Sadece bu iftirayı atanları önce halka sonra Allah’a havale ediyorum” dedi.

CHP’li Başarır’dan ‘Ordu satıldı’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Yüce Türk Milletinin bağrından çıkan Şanlı, dikkat etmek zorundasınız. Tank Palet fabrikasının satışı ile ilgili bir milletvekilinin Türk Ordusunun satıldığını söylemesi son derece vahim bir hata olmuştur. Ben de bir vatandaş olarak Orduya ait stratejik bir kuruluşun yabancılara satılmasına şiddetle karşıyım. Böyle bir satışa karşı olduğunu bir Milletvekilinin Ordunun satılması olarak değerlendirmesi başta Yüce Türk Milletine ve O’nun şerefli kahraman Ordusuna hakaret gibi algılanmıştır. Bu milletvekilini ailem ve şahsım adına kınıyorum

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!