CHP’li Belediye Başkanından İmamoğlu’na sert sözler

CHP Ataşehir ilçe kongresinde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Başkanı Battal İlgezdi, Ekrem İmamoğlu'na “Değişim nedir” diye sorduğunu ve “Bilmiyorum” yanıtını aldığını öne sürdü. İlgezdi, "Değişimin ne olduğunu bilmeden sen hangi değişimden bahsediyorsun? Neyin değişimi? CHP kimsenin kariyer yapma yeri değildir" ifadelerini kullandı.

featured

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı 6.Olağan Kongresi, Ataşehir’de bulunan bir otelde düzenlendi. İlçe Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu ve İl Kongresi delegelerinin seçiminin de yapıldığı kongreye, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, eski CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek ve CHP Parti Meclisi Üyesi Onursal Adıgüzel de katıldı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı görevine devam eden Celal Yalçın, tek başkan adayı olarak yer aldı.

Konuşmasında CHP’deki değişim tartışmasına değinen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Cumhuriyet’in aktardığına göre şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Genel Başkan aday olduğunda, dedik ki en doğru adaydır seçimi yüzde 10 farkla alıyoruz. Seçim kayboldu, ben bir gün sonra genel merkeze gittim. Genel başkan tek başına oturuyordu hayat böyledir, kaybedenin yüzü soğuk olur. Ne hikmetse parti kendi içinde hiçbir siyasal değerlendirme yapmadan burada benim başkanlarım var, genel başkan yardımcılarım var, belediye başkanlarım var, ilçe başkanlarım var. Hiçbir siyasal değerlendirme yapmadan, ne ilçelerinde, ne örgütünde ne parti meclisinde hiçbir toplantı yapmadan daha, sanki ‘Kemal sen kalk ben geliyorum’ diyen bir kadro ayağa kalktı partide. ‘Değişim’, Sevgili arkadaşlar, bu arkadaşlar CHP’nin hiçbir geleneğini, kültürünü bilmiyorlar. Hiç Ecevit’in bu partide nasıl genel başkan olduğunu, bu değişimin nasıl olduğunu okumamışlar. Tabi ki hepimiz değişeceğiz bu koltuklar kimsenin babasın malı değil, Kemal Kılıçdaroğlu gidecek bir gün başkası gelecek, Battal İlgezdi gidecek bir gün buraya başkası gelecek. Bizim konuşacağımız yer burası, parti meclisleri, kendi örgütlerimiz.”

‘İMAMOĞLU’NA ‘DEĞİŞİM’İ SORDUM’

Konuşmasının devamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile aralarında geçtiğini iddia ettiği bir diyaloğu paylaşan İlgezdi şöyle konuştu:

“Günlerdir televizyonları açıyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel televizyonda bunları izliyoruz. Hiç kimsenin Cumhuriyet Halk Partisi’ni yerel seçimlere 8 ay kala bu handikabın içine sokmaya hakkı yok. Seçmen bize kırgınken, durup dururken ortaya bir değişim tablosu koymak en büyük yanlıştır. Ben bu değişim olayını Sayın Ekrem İmamoğlu’na Belediye Başkanları Toplantısı’nda sordum. Dedim ki, ‘Bana şu değişimi anlat.’,  dedi ki, ‘Ben bilmiyorum’. Değişimin ne olduğunu bilmeden, sen hangi değişimden bahsediyorsun? Neyin değişimi? Cumhuriyet Halk Partisi kimsenin kariyer yapma yeri değildir. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’yi kuran, Cumhuriyeti kuran partidir. Yani ‘Sen git Kemal, ben geliyorum’ diyen parti değildir.”

‘ÖNCE SEN DEĞİŞ’

Eski CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek de bir konuşma yaptı. Konuşmasının bir bölümünde CHP’deki değişim konulu tartışmalara değinen Şimşek, “Seçimden iki gün öncesine kadar bakan olarak gezenler, Kemal Bey’in omuzundaki saçları süpürenler daha birleştirme tutanaklarının mürekkebi kurumadan sabah ‘Değişim’. Önce sen değiş. Bütün bu kararları Kılıçdaroğlu mu aldı ? Hep beraber aldınız. Hadi değiştirelim. Bu gemi batmıyor arkadaş, Cumhuriyet Halk Partisi gemisi kimse tarafından batırılamaz. Biz direnişin ve devrimin örgütüyüz, biz vazgeçmeyeceğiz” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu arasında geçen konuşmayı Kılıçdaroğlu’ndan dinlediğini aktaran  Berhan Şimşek, “Konuştum ben kendisiyle, diyor ki ‘Benim buraya kök salıp salacak halim yok. Çağırdım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı. ‘Aday olmak istiyor musun?’ diye sordum. Evet, işte. ‘Niye olmayasın, tabi ki ol, tabi ki olmalısın” demiş. ‘Yok, efendim öyle olmaz, ne yapalım?’ Bir arkadaşı aday gösterelim. O arkadaş Genel Başkan olsun. Biz belediyeyi alalım, belediyeden istifa edelim. Sonra, gelelim genel başkan olalım.Kulak burada kardeş, kulağı buradan göstermek siyaset adamının nezaketini aşar” dedi.

İLGEZDİ’YE ÖZEL TEŞEKKÜR

CHP Ataşehir İlçe Başkanı ve CHP Ataşehir İlçe Başkan Adayı Celal Yalçın ise, “2019’da kazandığımız 11 büyükşehire yeni iller kazandırmak istiyorsak; Ataşehir, Maltepe, Kartal, Kadıköy birçok ilçemizi kale olarak devam ettirmek istiyorsak bu 8 ay örgütün bir arada hep birlikte yan yana, omuz omuza, haldaş ve yoldaş olması çok önemli. Bizler bu bağlamda çok şanslı bir ilçeyiz. Yanımızda bir sorunumuz oldu mu, bir sıkıntımız oldu mu, konuşabileceğimiz, dertleşebileceğimiz, bir ağabey gibi bir yoldaş gibi bir belediye başkanımız 3 buçuk sene yanımızda oldu. Ben hem ilçe başkanlığımıza, hem partisel çalışmalarda her zaman yanımızda duran belediye başkanımız Battal İlgezdi’ye özel bir teşekkür etmek istiyorum” dedi.

CHP’li Belediye Başkanından İmamoğlu’na sert sözler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. haaa işte böyle kardeşim,sen onlarca seçim kaybet ondan sonrada bakanlar hata yaptığında istifaya davet et insana önce aynaya bak derler,gerçi ona bakacak yüzleri de yok ya neyse. En medeni toplumlar, yapamıyorsan bırakırsın ilkesiyle hareket ederken bizde yapamıyorsan yapış koltuğa hedefiyle hareket ediliyor. Daha sen önce demokrasiyi kendi içinde yaşatamıyorsun başkalarına söz hakkı vermezken milletin başka bir tercih yapacağını bekliyorsun,bu havanda su dövmeye benzer.Ancak bir değişim olacaksa önce muhalefet değişmelidir ki değişim yaşansın.

  2. bu sosyal demokratçı takımı partisiyle tabanıyla değişim fetişistidir. değişim nedir bir fikrleri yoktur. değişim olumsuz da olabilir sağlıklı bir insanın hastalanması da değişimdir. plan program ideoloji dava olmayınca natocu hdpkkcı olarak girilen seçimin ikinci turuna natocu milliyetçi olarak devam edilebilir. şu kürsüdeki eleman ychdpkknın alevi mezhepçilerindendir çıkarını kekrem safında görse belki kendisi de geçmişte yaptığı gibi değişim diye böğürecekti. Türkiyenin kurtuluşu ychdpkkdan kurtuluşuna bağlı. akp iktidarının en büyük meşruiyet dayanakları bunlardır.

  3. Dersimli Kürtçü Kemalin CHP yönetimine yerleştirdiği Kürtçü takımdan birisin sen..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!