CHP’li Günaydın ‘polis Halk Ekmek satışını engelliyor’ demişti… Büfe görevlisi konuştu

CHP'li Gökhan Günaydın, İBB’nin Halk Ekmek dağıtımının belli noktalarda polis tarafından engellendiğini öne sürdü. Söz konusu büfeye giden polis Halk Ekmek görevlisine iddiayı sordu. Görevli 'Hayır kesinlikle öyle bir şey yok. Ekmeğimizi satıyoruz' dedi.

CHP’li Günaydın ‘polis Halk Ekmek satışını engelliyor’ demişti… Büfe görevlisi konuştu

Veryansın Tv

CHP Parti Meclisi Üyesi Gökhan Günaydın, İBB’nin Halk Ekmek dağıtımının belli noktalarda polis müdahalesiyle engellendiğini iddia etti.

Günaydın, saat 12.22’de sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“İBB’nin Halk Ekmek Arnavutköy merkez/Gaziosmanpaşa meydan büfelerine ekmek indirmesine; Sultangazi/Cebeci ve Çatalca büfelerinde ekmek satılmasına polis müdahale ediyor/izin vermiyor. Pes demek yetmiyor.. Bu engelleri aşıp, ekmeğe, sağlığa ve özgürlüğe hep beraber ulaşacağız.”


Günaydın’ın iddiaları sosyal medyada gündem oldu.

İBB Meclis Üyesi Gökhan Günaydın, sadece 13 dakika sonra ikinci bir tweet atarak, “An itibariyle, Halk Ekmek büfelerimize yönelik polis müdahalesi son bulmuştur” dedi.

HALK EKMEK GÖREVLİSİ NE DEDİ?

Bunun üzerine ekmek satışının engellendiği iddia edilen büfeye giden polisler, görevlilere iddia edildiği gibi bir engellemeyle karşılaşıp karşılaşmadıklarını sordu.

Büfe görevlisi, “Polis gelip ‘satış yapamazsınız’ dedi mi size?” sorusuna, “Hayır kesinlikle öyle bir şey yok. Satışımızı yapıyoruz” diye yanıt verdi.