CHP’li Gürsel Tekin: Cumhurbaşkanı adayımız hazır

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin CHP'nin Cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu söyledi. 

CHP’li Gürsel Tekin: Cumhurbaşkanı adayımız hazır

Youtube'da Polemik Haber'e konuşan Gürsel Tekin, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayının hazır olduğunu belirtti.

Tekin "Millet ittifakının lokomotifi CHP'dir. CHP sorumlu davranmak zorundadır. Yani sistemin bize dayatmış olduğu yüzde 50,1 ne yazık ki bunu gerektiriyor. Sayın genel başkanın buradaki çabası takdire şayan. Hiç o konuda bir eleştirim yok. Ama CHP'nin adayı olmaz olur mu? Elbette CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı var. Ama adayınızı bugünden ilan etmeye kalkarsanız Millet İttifakı dışında dahil olabilecek birçok siyasi partinin de önünü kesersiniz. Yoksa CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır. Buna emin olun” dedi.

'HEPİMİZİN KABUL ETTİĞİ BİR İSİM'

“Bu sadece bizim kendi partimiz içinde, partimizin mutfağında hepimizin kabul ettiği bir isim” diyen Tekin, şöyle devam etti: “Ama aynı adayın Millet İttifakı için bugünden kabul görüp görmeyeceğini bugünden karar verirsek tam da Cumhur İttifakı'nın isteyeceği tuzağa düşeriz. Kimse merak etmesin CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı hazır."

'GİDİŞAT UYKULARIMI KAÇIRIYOR' 

Öte yandan, CHP’nin mevcut yönetimini sert bir dille eleştiren Tekin, CHP’li belediyelerin performansını değerlendirirken de "Gidişat bana 1989 sürecini anımsatıyor. Uykularım kaçıyor" yorumunda bulundu.

MUSTAFA SARIGÜL ELEŞTİRİSİ

Tekin, bugünlerde parti kurma hazırlığı yapan eski CHP'li Mustafa Sarıgül’le ilgili de "Mustafa Sarıgül için 2013 yılında bizzat Kılıçdaroğlu’nu uyardım. Ancak dinlenilmedi. Parti için tartışmalar CHP iktidarının önünde en büyük engel" ifadelerini kullandı.

Sarıgül'le ilgili parti içi itirazları bir tek kendisinin yaptığını iddia eden Tekin "Ben sayın Genel Başkanıma özel olarak söylediklerimi burada söyleyecek değilim. Yani o konuda çok net olarak düşüncelerimi ifade eden bir insanım. Bir gün inşallah sayın Genel Başkan kamuoyuna açıklar” diye konuştu.