CHP’li Hacer Foggo’nun skandal tweet’leri ortaya çıktı…

Kısa süre önce CHP'ye katılan, ABD'ye giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun heyetinde yer alan Hacer Foggo’nun adı son dönemde daha sık duyulur oldu. CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı isimli toplantısında konuşan CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Foggo'nun tepki çeken mesajları ortaya çıktı.

featured

CHP’nin İstanbul Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirdiği İkinci Yüzyıla Çağrı isimli toplantıda Hacer Foggo öne çıkan isimlerden biriydi.

CHP’nin ekonomi alanındaki neoliberal kadroları arasında yer alan Foggo’nun eski paylaşımları ortaya çıktı.

’44 ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ’ NOTUNU DÜŞTÜ

Jandarma Özel Harekat’ın Hendek operasyonları sırasında bir sınıfta çekilen ve tahtada “Eğitim sırası bizde J.Ö.H” ifadelerinin yer aldığı bir fotoğrafı paylaşan Foggo’nun, attığı tweet’e ise “Siz eğitim yaparken “Savaş İstemiyoruz! Çocukları Öldürmenizi İstemiyoruz! Girişimi”ne göre 44 çocuk öldürüldü” notunu düştüğü görüldü.

Foggo’nun terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD lehine paylaşımları da büyük tepki çekti.

CHP’li Foggo, Kemalizmi de hedef almış… Foggo kısa süre önce bu tweet’ini sildi.

TARIK AKAN’IN VEFATI ÜZERİNE İLGİNÇ MESAJ

Hacer Foggo, vatansever oyuncu Tarık Akan’ın vefatından bir gün sonra “Jack Nicholson’ı çok severim “ulusalcı” mıdır acep… #TarıkAkan” şeklinde mesaj paylaşmış.

FETÖ’NÜN YAYIN ORGANINA SAHİP ÇIKTI

Foggo, Fetullahçı terör örgütünün televizyonu Bugün TV’ye yapılan operasyona da tepki göstermiş.

AB’DEN FONLANIYOR

CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo’nun yöneticisi olduğu Derin Yoksulluk Ağı’nın ABD ve AB tarafından fonlandığı biliniyor.

Derin Yoksulluk Ağı’nın resmi internet sitesindeki “Biz kimiz?” bölümünde oluşum için şöyle deniliyor:

“Açık Alan Derneği gönüllü ve üyeleri tarafından 2019 yılında kurulmuş, gönüllüler, destekçiler, yerel yönetimler, kamu kurumları ve derin yoksulluk yaşayan kişilerin katılımı ile büyüyen bir dayanışma ve araştırma ağıyız.
Derin yoksulluğun sürdürülemez koşullarını görünür kılmak ve yoksulluğu bir insan hakları ihlali olarak tartışmak için çalışmalar yürütürken, acil durum müdahalesi olarak #EvdenDeğiştir modeli ile yoksulluk yaşayan kişilere temel ihtiyaç desteği sağlıyoruz.”

HİBE VE FON MERKEZİ

Dikkat çeken ise Açık Alan Derneği’nin ilişkiler ağı. Resmi internet sitesinde derneğin Turkish Philanthropy Funds (TPF) ile bağlantılı olduğu vurgulanıyor. TPF, Amerikan merkezli bir vakıf. TPF kendini şöyle tanıtıyor:

“Turkish Philanthropy Funds (TPF), Türk ve Türk-Amerikan topluluklarına yönelik yüksek etkili sosyal yatırımlar için önde gelen ABD topluluk vakfıdır.”

Amerika’da bağış yapan kişilerle Türkiye’deki sivil toplum örgütleri arasında iletişim kurma amacıyla çalıştığını belirten TPF, kendi belirlediği bazı ölçütleri karşılayan kuruluşlarla ortaklık kurduğunun hibe ve fon sağladığının altını çiziyor. TPF’nin göz önüne aldığı iki ölçüt olarak “Amerikan kanunlarıyla belirlenmiş hukuksal ve mali yeterlilik ve kurumsal verimlilik” belirtiliyor. Hibe sağladığı öncelikli alanlar ise cinsiyet eşitliği, eğitim, afet yardımı, sosyal ve ekonomik kalkınma.

İlgili haber: Kılıçdaroğlu’nun söz verdiği Hacer Foggo kimdir?

 

CHP’li Hacer Foggo’nun skandal tweet’leri ortaya çıktı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

15 Yorum

 1. 2 ay önce

  Nekadar terör sevicisi varsa chp hepsini topladı

 2. 2 ay önce

  Maalesef, yeni CHP yi yöneten akıl HDP aklı oldu. İstikrarlı şekilde yönetim kadrolarını HDP aklı ile doldurmaya devam ediyorlar.

 3. 2 ay önce

  Kemalizm kadar kafana taş düşsün!İhtiyar değersiz vampir!

 4. 2 ay önce

  Tiplere bak. YCHP deki fetocularin anlamadigi su, 20 yil boyunca AKP deki fetoculardan cok sey ogrendik. Boyle dantel tipleri parlatamazsiniz artik. Bak su var, savas kimsenin tercihi degil. Ama savunma tercih degil haktir. 250 guvenlik gorevlisi sehidimiz var, 500’e yakinda gazimiz var hendekte (Akape yuzunden). Gun gelir, Allah izin verirse devran degisir, gazi ve sehitlerimizin uzerinde sorumlulugu olanlardan, hem akape tayfasindan, hem de ychp tayfasindan bunun hesabi Turk adaleti onunde sorulur. Sen Tarik Akan’in kestigi tirnagin ucu olamazsin. Lan bir kerede kendi vataninizi sevin, kendi insaninizi, mehmetciginizi, polisinizi sevin. Neyin soyusunuz boyle.

 5. 2 ay önce

  Daha da CHP demeyin bana. Şunların haline bak. Hedepe’de yok bu kadar

 6. 2 ay önce

  Şişirilmiş biri. Ne başarısı var bu hanımefendinin ülkeyi boklamaktan başka? CHP yine tıpış tıpış oy beklemesin. Gitmem sandığa.

 7. 2 ay önce

  Sayın veryansın TV yoneticileri açılım sacilim diye ülkenin heryerine teröristleri yerleştiren kesimin haberlerini verirseniz seviniriz yada şehide kelle diyenlerin kime hizmet ediyorsunuz merak ediyorum ülkenin her ne olursa olsun gidişatından memnunsunuz sanırım… Davulla zurnayla teröristleri karşılayan partiyi neden elestirmiyorsunuz? Şu an tarihi bir misyon üstlenmiş bir partiyi yerden yere vurmaya çalışıyorsunuz ????

  • 2 ay önce

   Mertkan saçmalama.

  • 2 ay önce

   tarıhı mısyonunu seveyım. sen kımseyı chp lıyım dıye kandıramazsın. hanı sonradan gorme dıye bır laf vardır. sen sonradan chp lı pardon ychplı olmusun.partının adı olan o tabelayı kaldırın chp ısmıne hakaret edıyorsunuz.bu ulkenın kurucularına hakaret edıyorsunuz. ulusa hakaret edıyorsunuz.TC tıne hakaret dıyorsunuz.

 8. 2 ay önce

  Bu ABD mandacılarını görüp duydukça Alman müzik grubu Rammstein aklıma geliyor:
  Liebe ist für alle da,bück dich Amerika
  Sevgi herkes için burda,eğil Amerika

 9. 2 ay önce

  En büyük dayanışma iktidar (Erdoğan) ile ‘muhalefet’ arasındadır. Cumhuriyet ve Atatürk konusundaki fikirleri (düşmanlıkları) aynıdır. Açılımı yapan ve bugün de el altında bulunduran iktidarın gerisinde kalan ve bugün açılımın devam etmesini isteyen muhalefettir. Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk düşmanı sözde akademisyenlerin ve STK’ların Amerikan ve AB fonlarıyla desteklenmesini sağlayan ve engellemeyen de iktidardır. Halka ve halkın yoksulluğuna tamamen yabancı, cumhuriyeti ve ülkenin bağımsızlığını, milletin egemenliğini tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyenlerle yapılan işbirliğini Atatürkçü misyon ve vizyon diye halka yutturmaya çalışanlara da lanet olsun!

 10. 2 ay önce

  cia dış operasyonlar masası memuru kadrosundan chp’ye girenlerden biri. chp’de koltuk bulmak için bölücü kürt, kripto ermeni, mandacı, kripto pontusçu, dış istihbarat elemanı olmanız şart. Bir tane satılmamış kadro göremezsiniz.

 11. 2 ay önce

  Heinruch Böll vakfı detayına bakarsanız, bu kadının Alman istihbaratı BND nin “etki ajanı” olduğunu anlarsınız. Değerli Necip Hablemitoglu nun kitabı “Şeriatçı Terörün ve Batının kıskacındaki ülke Türkiye” kitabında yazdığı gibi : ” Eger bilgi alınıp yönlendirme yapilacak dis hedef sağcı bir orgut ya da partiyse, faraza devreye CDU nun “Konrad Adenauer Vakfi” girmektedir. Yok solcuysa, Yesiller’ in “Heinrich Böll Vakfı” devrededir. Bu vakiflarin gerçekten “sağcı” ya da “solcu” olduklarini varsaymak safdilliktir; aralarindaki fark,Alman Devleti’nin takdir ettiği “görev dağılımı” ndan ibarettir. Bur başka ifadeyle, Almanya’ nin hedef ulkelere uyguladiği “kontrol edilebilir istikrarsizlik politikalari” nin mimari Alman Disisleri ise, BND-BfV muteahhidi, sozkonusu vakiflar ise kamuflajli taseronlaridir…” ”
  Kitabi yeni bitirdim. Okumayanlara tavsiye ederim. Geldigimiz noktayi o zamanlardan haber vermesi ve hep goz ardi ettirilen Almanya faktorunu anlamak icin.

 12. 2 ay önce

  Bizim milli mücadele vermiş vatansever dedelerimizin kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi şimdi işgal edilmiştir. Yönetiminde doğrudan gayri milli unsurlar ve ajanlar vardır. Göstermelik başkanlık da kukladan başka bir şey değildir. Kısaca yönetim hdp’dedir. Gerçek Kemalistler bu seçimde oy kullanmayacaktır. Uyurgezerlere kefil değilim. Dolayısıyla AKP yine kazanacaktır. Plan budur.

 13. 2 ay önce

  son toplantıda bu kadın müsvettesi de sahne almış liberal kanat atıf yapıyor.akp ile birlikte chpde yok olmalı.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!