CHP’li kaynak Tuncay Özkan mı? Açıklama geldi…

'Külliyeye giden CHP'li' iddiasının 'CHP'deki kaynağı' olduğu yorumları yapılan Tuncay Özkan'dan açıklama geldi.

CHP’li kaynak Tuncay Özkan mı? Açıklama geldi…

Sözcü yazarı Rahmi Turan’ın “Külliye’de Erdoğan’la görüşen CHP’li” iddiasının kaynağı olarak gösterdiği gazeteci Talat Atilla topu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve “bir CHP yöneticisine” atmıştı. Atilla “Şimdi, Kemal Beyin ve doğrulattığım CHP’li kaynağın konuşmasını bekliyorum” dedi.

Bu açıklamadan sonra gözler Kılıçdaroğlu ve “CHP’li kaynağa” çevrildi. Haberi veren “CHP’li kaynak” konusunda sosyal medyada en çok Tuncay Özkan’ın adı geçti.

Adının geçmesi üzerine Özkan, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İddiayı reddeden Özkan şu ifadeleri kullandı: “Adımı kullanan alçaklara tek yanıtım; gerçekler ortaya çıktığında beni bulaştırmaya çalıştınız çamurda boğulacaksınız. Yüzünüze tüküreceğim.”


Haberi doğrulayan Kılıçdaroğlu’ndan ise henüz bir açıklama gelmedi.

GENEL MERKEZDEKİ ÇETE

Son bir haftadır Türkiye gündemini işgal eden “Külliye’de gizlice Erdoğan’la görüşen CHP’li” iddiasıyla başlayan tartışma alevlenerek sürüyor. Rahmi Turan, Külliye’ye giden CHP’linin Muharrem İnce olduğunu haberin kaynağının da gazeteci Talat Atilla olduğunu açıkladı. Atilla ise, kaynağının CHP’li olduğunu ve Kemal Kılıçdaroğlu’na haberi doğrulattığını öne sürdü. Muharrem İnce, haberin kaynağının “CHP Genel Merkezindeki çete” olduğunu söyledi.