CHP'li medya patronlarından karşılıklı yeni suçlamalar

CHP eski milletvekili Durdu Özpolat ve Tele1'i kuran Merdan Yanardağ arasındaki karşılıklı suçlamalar sürüyor. Yanardağ, Özpolat'ın alacaklarını vermediğini savunurken Özpolat bazı dekontlar yayınlayarak bir ayda 143 bin liranın Merdan Yanardağ'ın hesabına yatırıldığını iddia etti. Yanardağ, iddialara "18 Dakika" adlı programda yanıt verdi.

CHP'li medya patronlarından karşılıklı yeni suçlamalar

VERYANSIN TV

Yurt Gazetesi sahibi Durdu Özbolat ile Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ arasındaki “para” kavgası medyaya yansımıştı.

Durdu Özbolat’ın Merdan Yanardağ hakkındaki, “Tele 1’in kaynağını açıklamazsan sana sorarım; kaynak benden çaldığın paralar mı yoksa Akın İpek’ten aldıkların mı? Barış TV’yi satarak aradan aldığın komisyonla Tele1’i kurdun, Barış TV’yi kime sattın?” sözleri gündemdeki tazeliğini korurken, Merdan Yanardağ cephesinden cevap gelmişti.

Twitter hesabından açıklama yapan Merdan Yanardağ, Durdu Özbolat’ın geçmişte Çankaya Belediyesi’nde işçi olarak çalıştığını ve gazete kuracak parayı nereden bulduğunu sordu.

YANARDAĞ'DAN ÖZPOLAT'A 'KİRLİ SİCİL' SUÇLAMASI

Dün Tele1'de yayınlanan "İktidarın yeni muhbiri Durdu Özbolat’ın anatomisi" başlıklı haberde, Özpolat'ın çalışanların maaşını ödemediği iddia edildi ve şu ifadelere yer verildi:
 "Çankaya Belediye Başkanlığı adaylığını açıkladığı dönemde Yurt Gazetesi gelirleriyle kampanya yürüttü. Yurt Gazetesi’ni büyüten, güçlendiren çalışanlarının maaşlarını ‘bireysel harcamalarına’ kullandı.

Özbolat, şirketin resmi hesabı olan ‘Ajans Başkent’ yerine gelirleri diğer şirketi Ajans Panora’ya aktardığı için yöneticilerin maaşları ödemesini engelledi.

‘Ajans Panora’ üzerinden kendi belediye başkan adaylığı dönemindeki tüm harcamaları, kızının kişisel harcamalarını (elektrik paraları dahil) ödemiştir. Bu nedenle bahse konu olan tüm harcamalar kendi ‘insiyatifiyle’ yapıldı.

TELE 1’in kaynağını soran Emek hırsızı Durdu Özpolat’a, Yanardağ,  üç madde ile cevap verdi.
1- Akın İpek benim düşmanım bir FETÖ’cü.
2- Barış TV satılmadı kapatıldı.
3- Özbolat şarlatanı bize borçlu, çalışanlarının parasının üzerine yatmaya kalkıyor."

Merdan Yanardağ dün akşam Tele 1'de yayınlanan "18 Dakika" adlı programda iddialara yanıt verdi. 

ÖZPOLAT'TAN YANIT: MUHBİR ÇİZGİSİ DEĞİŞENDİR

Yurt gazetesinde yayınlanan ve Merdan Yanardağ'ın kaynaklarını açıklamadığı belirtilen yazıda Yanardağ'a ağır suçlamalar yapıldı. Merdan Yanardağ'ın eşini sahte isimle ve yüksek maaşla köşe yazarı yaptığını söyleyen Özpolat, Yanardağ'ın aldığı ücretlerin dekontunu yayınladı. O yazıdan bir bölüm:

"Merdan Yanardağ’ın ithamlarına cevap vermek zorunda olmamamıza rağmen, olayı çok çirkin bir noktaya taşıdığından son kez cevap vermeyi uygun bulduk. Kendisine ısrarla kaynak sormamıza rağmen top çeviren Yanardağ, bugün de bize kaynaklarımızı sormuş. Ben Durdu Özbolat olarak hesabını veremeyeceğim bir kaynağa sahip değilim, her şeyim belgeli ve yasal. Madem Yanardağ’ın bizim kaynaklarımızdan şüphesi vardı, neden yıllarca bizim kaynaklarımızı kullandı? Şimdiki eşi, o zamanki yardımcısı ve diğer mesai arkadaşlarının hepsini yüksek maaşlarla işe başlatan ve maaş ödemelerinin aksamasına neden olan da kendisidir. Yanardağ şimdiki eşini o dönem gazetemizde yüksek maaşla işe başlatmış, sahte bir isimle köşe yazıları yazdırmıştır. Şimdiki eşinin maaşlarını düzenli ödemesine rağmen diğer çalışanların maaş ödemelerini geciktiren de Yanardağ’dır. Yüksek maaşların kanıtı da ödediğimiz yüksek sigorta primleridir. Bunun kanıtları elimizde mevcuttur, ancak bugünkü kanıtımız Yanardağ’a gönderilen paraların bir kısmının dekontları olacaktır. Israrla “borçlusunuz”, “dolandırıcısınız”, “maaş gaspçısısınız” diyen Yanardağ’ın gazetemizden almış olduğu ücretlerden bazılarının dekontu aşağıdadır. Şayet Yanardağ bu dekonttan da tatmin olmayacak ve ithamlarına devam edecekse, dekontlardan elimizde çok sayıda olduğunu kendisine hatırlatırız."