CHP’li Mustafa Sarıgül, Akbelen’de direnen yurttaşı sürükledi

CHP’lilerin Akbelen ziyaretinde, kesim alanına gitmeden aracına bindirilen Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren bir eylemciye, Sarıgül’ün müdahalesi tartışma yarattı.

featured

Akbelen’de köylüleri dinleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, köylülerin sık sık “Alana geleceksiniz değil mi?” sorusunu “Bakacağız” diye yanıtladı.

Gazete Yenigün’den Nurcan Etik’in haberine göre konuşmalar bittikten sonra, Kılıçdaroğlu, güvenlik sebebiyle kesim alanına gitmeden aracına bindirildi. Bunun üzerine Akbelen Direnişçileri, “Arabaya değil, barikata git” sloganları atarak, Kılıçdaroğlu’nun aracının önünü kesti.

“Sen başkan olmayacak mısın, böyle mi yapacaksın” diye Kılıçdaroğlu’na seslenen bir eylemci, “Akbelenlilerin emeği var burada, böyle kaçacak mıydın, oy istemeyi biliyorsun, aday olmayı biliyorsun, böyle bir şey yok” diyerek aracın önünü kapattı.

‘ÇEKEMEZSİN KOLUNU’

Yolun kapatılması üzerine, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, aracın önüne gelerek, eylemciyi kolundan tutup aracın kenarına sürüklemeye başladı.

Bunu gören bir başka eylemci Sarıgül’le burun buruna gelerek, “Nasıl yaparsın böyle bir şeyi, hayır, çekemezsin kolunu” diyerek tepki gösterdi. Çevredekilerin de tepki göstermesinin ardından Sarıgül alandan uzaklaştı.

Yaşanan gergin anların ardından, Akbelen Direnişçileri araçların önünden çekilmeyip, sloganlar atmaya devam etti.

Bunun üzerine CHP heyeti barikat kurulan alana gidip kolluk kuvvetleri ile görüşme gerçekleştirdi. Kolluk kuvvetlerinin, alana yalnızca Kılıçdaroğlu, milletvekilleri, köylülerden iki temsilci ve basın mensupları dışında kimsenin alınmayacağını bildirdi.

Barikat ile Kılıçdaroğlu’nun aracı arasında koridor oluşturularak, Kılıçdaroğlu’nun kesim alanına girmesi sağlandı.

 

 

CHP’li Mustafa Sarıgül, Akbelen’de direnen yurttaşı sürükledi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 30 Temmuz 2023, 03:04

    Siyaset tuccarlarinin hamuru aynıdır. İktidar olsunlar aynı şeyleri yapacaklar emin olun.

  2. 29 Temmuz 2023, 11:59

    Gezici arkadaşlar nerede, buharlaştınız mı???

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!