CHP'li Özgür Özel'den Bakan Selçuk'a sert tepki: Suyu ısınan bakanlardan biri

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "18 milyon öğrencimiz var. Aslında yüzde 90'ına, 16 milyona ulaşıyoruz" sözlerine sert tepki gösterdi. Özel, "10 öğrenciden bir tanesinin eğitim alamamasını başarı olarak görüyor. Suyu ısınan bakanlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanı’dır" ifadelerini kullandı.

CHP'li Özgür Özel'den Bakan Selçuk'a sert tepki: Suyu ısınan bakanlardan biri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un uzaktan eğitim sistemi Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile ilgili "18 milyon öğrencimiz var. Aslında yüzde 90'ına, 16 milyona ulaşıyoruz" açıklaması CHP’nin hedefinde. 
 
CHP İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel "‘Dünyanın uzaktan eğitimde en iyi üçüncü ile beşinci ülkesi arasındayız’ diyen Ziya Selçuk, EBA çökünce ‘Çok sevindim, çok ilgi oldu’ diyor sanki bağlanacak öğrenci sayısını bilmiyormuş gibi önceden. Sonra da ‘EBA çöktü, sevinenler oldu’ Sen sevindiğini ifade etmiştin. Sanki şirket yönetiyor beyefendi, müşteri kapıda kuyruk olunca seviniyor. Oysa senin işin her ihtiyaç sahibini televizyon ve internetle, öğretmeniyle buluşturmaktı. Şimdi geldiği noktada ‘Yüzde doksanına ulaşıyoruz’. Ne kadar ayıp. Son öğrenci uzaktan eğitime erişene kadar eğitimde fırsat eşitliği yok demektir. 10 öğrenciden bir tanesinin eğitim alamamasını başarı olarak görüyor. ‘Bir buçuk iki sene içerisinde dijital sorunların tamamını çözeceğiz’ diyor. Suyu ısınan bakanlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanı’dır." diye konuştu.