CHP’li Öztrak’tan Sezgin Tanrıkulu açıklaması

Sezgin Tanrıkulu'nun sosyal medyada yapılan bir paylaşımı alıntılamasına gelen tepkiler sonrası CHP Sözcüsü Öztrak, 'kimse bizim birilerinin trollerinin yazdıkları üzerinden siyaset yapmamızı beklemesin' dedi.

featured

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu‘nun, parodi hesap üzerinden kendisine yönelik kullanılan ifadeler ve paylaşımı alıntılayarak yazdığı yorum tepki çekmişti.

Söz konusu paylaşımda, “Bayraktar Siha üretimi durduruldu. Dışişleri bakanı Sezgin Tanrıkulu Türkiye’nin savaş suçu işleyen bu ölümcül silahlara ihtiyacı olmadığını söyledi. Siha üretim merkezini yurt dışına taşıması için Selçuk Bayraktar’a iki hafta süre tanındı.” ifadeleri kullanılmış ve Tanrıkulu bu sözleri “Bu korku size yeter troller Ama emin olun adil olacağız” ifadeleriyle yanıt vermişti.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Sözcü Faik Öztrak, Tanrıkulu’nun paylaşımı sonrası gelen tepkilere yanıt verdi.

Öztrak, bir gazetecinin, “CHP’li Tanrıkulu’nun, kendini Dışişleri Bakanı ilan edip silahlı insansız hava aracı üretimini durdurduğunu yazan bir paylaşımı alıntılamasına tepki yağdı. Sizin bu konuya ilişkin yorumunuz nedir?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Bir kere her şeyden önce şunu söyleyeyim ki ülkemizin içinde bulunduğu coğrafyada CHP olarak biz savunma sanayimizin çok güçlü olması gerektiğine inanıyoruz. Bunu da öteden beri tekrarlayarak söylüyoruz. Kimsenin tereddüdü olmasın ki biz de iktidara geldiğimizde savunma sanayimizi çok daha fazla destekleyeceğiz, çok daha fazla teşvik vereceğiz ama kimse bizim birilerinin trollerinin yazdıkları üzerinden siyaset yapmamızı beklemesin.”

CHP’li Öztrak’tan Sezgin Tanrıkulu açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Hepiniz çok kısa bir süre sonra bu mert ve çilekeş halk eliyle tarihin çöplüğüne atılacaksınız.

  2. 1 hafta önce

    Trollük yapan kendileri burda. Türkiyenin belki de yaptığı tek iyi şey şu siha iha işleri ve bunlarla alçak örgütçülerin gebertilmesi. Chp ülkede bu kadar mesele varken bu konuda akpye karşı hamle yapıyor. Millet bunlara oy verir mi?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!