CHP’li Süleyman Girgin’den Pınar Gültekin açıklaması

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla’da vahşice öldürülen Pınar Gültekin’in babasıyla görüşerek davadan vazgeçmesini istediği iddiasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

CHP’li Süleyman Girgin’den Pınar Gültekin açıklaması

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, CHP'li bir Muğla milletvekilinin, vahşice katledilen Pınar Gültekin'in babasını arayıp şikayetinden vazgeçmesi teklifinde bulunduğu iddiasını yazmıştı. Ailenin avukatı Rezan Epözdemir de iddiayı doğrulamıştı.

Daha önce Pınar Gültekin’in ailesiyle telefonda görüştüğünü açıklayan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, konuyla ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Girgin, “Sayın Fatih Çekirge’nin kaleme aldığı ‘CHP milletvekili eğer bu teklifi sen yaptıysan’ başlıklı yazısında yer alan kan dondurucu iddialara dair açıklamamdır” başlıklı mesajında şu ifadeleri kullandı:

VEKİLLİĞİ BIRAKIRIM

“Pınar Gültekin’in cenazesinden bir gün sonra (23 Temmuz) mağdur ailesiyle taziye amaçlı aramanın dışında hiçbir diyaloğum olmamıştır. Buna rağmen insani amaçlı bir aramanın bu noktaya gelmesinden şaşkınım. Davaya benim müdahil olduğuma dair en ufak bir kanıt, en ufak bir teknik bulgu, en ufak bir ima ortaya çıkarsa ben sadece CHP’den değil milletvekilliğinden de istifa edeceğimi taahhüt ederim.”

NE OLMUŞTU?

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, CHP'li bir Muğla milletvekilinin Muğla’da vahşive katledilen Pınar Gültekin’in babasına ‘davadan vazgeçin’ teklifinde bulunduğu iddiasını köşesine taşımıştı. İddiaya göre, CHP'li vekil Pınar Gültekin'in babasını arayarak, ''Tamam böyle bir şey yaşandı. O aile de perişan. Zaten cezasını çekecek. Gel sen davandan vazgeç... Zaten kamu davası devam edecek...'' ifadeleriyle davadan vazgeçmeleri için teklif sundu. Baba da ''Bunu duymamış olayım. Sizin kızınızı diri diri yakıp, üzerine beton dökseler bunu ister misiniz?'' diyerek yanıt verdi.

Fatih Çekirge, yazısından sonra ailenin avukatı Rezan Epözdemir’in de iddiayı doğruladığını yazmıştı. Avukat Epözdemir, Pınar Gültekin’in babasının söz konusu milletvekilinin ismini 4 Ocak’ta görülecek duruşmadan sonra açıklayacağını söylemişti.