CHP’li Tanal ve Jandarma arasında ‘fişleme’ kovalaması… Bakanlıktan açıklama

Akbelen Ormanı'nda direnen yurttaşlara GBT uygulaması yapmak isteyen Jandarma ile CHP'li Mahmut Tanal arasında gerginlik yaşandı. Tanal, elinde yurttaşların isimlerinin bulunduğu listeyi tutan jandarmayı kovaladı. İçişleri Bakanlığı, jandarma personeline 'eşkıya' diyen Tanal’ı kınadı ve hukuki sürecin başlatıldığını açıkladı.

featured

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Akbelen Ormanı’nda GBT uygulaması yaparak yurttaşların isimlerini toplayan Jandarma’ya tepki gösterdi.

Yurttaşların kamp yaptığı alana giriş çıkışlarında isimlerinin jandarma tarafından “fişlenmesine” tepki gösteren Tanal, jandarmanın elinden listeyi almaya çalıştı.

Listeyi teslim etmeyen jandarmanın koşarak uzaklaşmaya başlamasının ardından Tanal da kovalamaya başladı.

Bu esnada jandarmanın Tanal’ı engellemeye çalıştığı görüldü.

Artı Tv’den Umut Taştan’ın görüntülediği o anlar:

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Bölgede jandarma ile tartışan Tanal’ın jandarma personeline “Eşkıya” demesinin üzerine İçişleri Bakanlığı sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Tanal’ı kınadı.

Ayrıca konu ile ilgili hukuki sürecin başlatıldığı açıklanan paylaşımda, “Kahraman Jandarma Teşkilatımız, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettikleri gibi bir ‘Kanun ordusudur’ ve 184 yıldır eşkıyalarla mücadele etmektedir. Etmeye de devam edecektir. Görevini yapan Jandarmamıza ‘eşkıya’ diyen milletvekilini şiddetle kınıyoruz. Konuyla ilgili hukuki süreç başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

CHP’li Tanal ve Jandarma arasında ‘fişleme’ kovalaması… Bakanlıktan açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. İki taraftan bak. 1.taraf asker tarafı: Protesto oluyor tamam eyvallah ama teröristlerin karışma ihtimaline (iyimser bakalım) karşı kimlik kontrolü yapılması gerekir. 2.taraf halk tarafı: Bu bildiğin orman katliamı, eğer şimdi ses çıkarmazsak yarın veya başka bir gün bu farklı bir bölgedeki veya aynı bölgedeki orman için de olabilir.
    Bu (kalburüstü) çıkarımlara bakarsak tamamen hükümet suçlu. 1.tarafta bu teröristler nasıl temizlenmez ve ülke içinde dolaşabilirler bu bildiğin vaşlı başına bir skandal. 2.tarafta da hükümetin ayıbı. Nasıl okur da ormanlık alana maden aramaları genişletilir biz küresel ısınmaya karşı imzalanan sözleşmeler içinde değil miyiz? Biz yeşili sev doğayı koru propagandası yapanlar değil miyiz?

  2. olay fislememi yoksa guvenlik icin mi belli degil. Basi bos biraksan provakator, terorist karisabilir. Ama gel gor ki bu iktidar icin protesto eden herkes terorist. Bu insanlara sonra zulum yapma ihtimalleri var. Sacma sapan bir durum. Iki ucu …

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!