CHP’li Ünal Çeviköz’den tepki çekecek ‘Finlandiya’ açıklaması: Desteklemeye hazırız

CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Finlandiya medyasına tepki çekecek açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Finlandiya'nı terör örgütü PKK/YPG'ye desteği nedeniyle NATO üyeliğine karşı çıkmasını 'taktiksel bir hata' olarak tanımlayan Çeviköz, "CHP, Finlandiya'nın NATO üyeliğini desteklemeye hazır" ifadelerini kullandı.

featured

CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz ve HDP Diyarbakır vekili Hişyar Özsoy, Finlandiya medyasından HS’ye röportaj verdi.

‘PKK’ TALEBİ TAKTİKSEL HATAYMIŞ

Çeviköz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Finlandiya’nın NATO üyeliği yolunda PKK/YPG sorununu gündeme getirmesinin taktiksel bir hata olduğunu belirtirken, “NATO ortaklarımızdan güçlü tepkiler almasına şaşmamalı” ifadelerini kullandı.

‘CHP FİNLANDİYA’YI DESTEKLEMEYE HAZIR’

CHP’nin Finlandiya’nın NATO üyeliğini desteklemeye hazır olduğunu ifade eden Çeviköz, “Atatürk de Finlandiya’yı severdi.” diye konuştu.

İktidarın İsveç ve Finlandiya’nın Türkiye’nin AB üyeliğini desteklediğini unutmaması gerektiğini sözlerine ekleyen Çeviköz, “Finlandiya NATO’ya girecek ve Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olacak” açıklamasında bulundu.

HDP’li Özsoy ise Finlandiya’nın insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne önem veren, tarafsız bir ülke olduğunu belirterek, “Finli ve İsveçli politikacıların ve hükümetlerin nasıl bu kadar savunmacı bir duruş sergilediklerine gerçekten şaşırdık. Finlandiya’nın neden Türk liderliğini memnun etmek ve taviz vermek için yola çıktığını anlamak bizim için zor. Gülünç görünüyor” dedi.

Yenişafak’ın aktardığına göre Özsoy, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Finlandiya ve İsveç hükümetlerinin bu aşırı taleplere boyun eğmesi bizim için büyük bir hayal kırıklığı olur.”

CHP’li Ünal Çeviköz’den tepki çekecek ‘Finlandiya’ açıklaması: Desteklemeye hazırız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 4 hafta önce

  hiçmi omurga kalmadı ?
  bu ülke natoya girmek için bedel ödedi..
  müttefik dediklerin en azından politikana saygı duyacaklarını müdahale etmeyeceklerini söyleyiversin !

 2. 4 hafta önce

  Ege adalarıyla ilgili M.Vekillerinden soru önergesi vermemelerini isteyen, S400 etkinleştirilmesin diyen, Karabağ’da Azarbaycan ordusu değil Türkiyeden giden Cihatçılar savaşıyor diyen, “PYD, Suriye Kürtlerinin temsilcisi bir siyasi oluşum, YPG de onun askeri boyutudur”diyen, bugün de bunları diyen Türkiye/Türk/Atatürk/ düşmanı bu tipler niçin Türk adları kullanıyor diye şaşırıyormuyuz hala, şaşırmayalım çünkü daha kullanışlı oluyor..

 3. 4 hafta önce

  Bu adamın CHP’ de işi ne?..HDP li gibi Türkiye’ nin menfaatlerinin devamlı karşısında olan bir tip..
  Şimdi, bu ve bunun gibiler varken CHP oyunu nasıl artırıp iktidara gelecek..

 4. 4 hafta önce

  “bizim için ypg terör örgütü değildir” (Kemal Kılıçdaroğlu)

 5. 4 hafta önce

  Akpnin laciverti diye boşuna demiyoruz.

 6. 4 hafta önce

  Yazıklar olsun

 7. 4 hafta önce

  Muhalefet, İktidar ne yaparsa ( doğru bile olsa ) tam tersi yoldan gitmeyi tercih eden bir anlayışı benimsemek değildir. Kime yaranmaya çalışıyorsanız vazgeçin artık !!! Atatürk’ün kurduğu ideolojinin partisi olmaktan çok uzaksınız ve hiç güven vermiyorsunuz.

 8. Hamilerine duydugu baglilik suretinden okunan bir adam. Hep karnindan konusur zaten. Onu orada tutan güc nedir?

 9. 4 hafta önce

  Ayip degil mi kendi ulkende secim kazanmak icin baska ulkelere yalvarmak, bel baglamak? Onlarin sempatisini kazanmak icin taklalar atmak, palyacoluk yapmak? Yakisi kaliyor mu bu aciklamalarin? Sonra secilsen bu sempatiklik, sirinlik yaptiklarina karsi kendi ulkenin menfaatini nasil savunacaksin?

 10. Kripto emperyalizmin ajanı bubtür adamları bünyesinde bulunduran chp halkın güvenini asla kazanamayacak chp için hazin bir durum utanç verici.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!