CHP’li Ünal Çeviköz’den tepki çeken sözlerine açıklama

featured

Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığını ve çatışma bölgesine cihatçı grupların gönderildiğini iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, sözlerinin çarpıtıldığını iddia etti.

Çeviköz, Azerbaycan’da yaşanılan son durum hakkında “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı ve bazı söylentilere göre birtakım cihatçı grupların aktarıldığı şeklinde haberler var” şeklindeki tepki çeken sözleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

CHP’li Çeviköz’ün açıklaması şöyle:

‘SÖZLERİM ÇARPITILDI’

Dün bir televizyon kanalında naklettiğim bazı iddia ve haberler çarpıtılarak hakkımda iktidar partisi tarafından bir karalama kampanyasına dönüştürülmüş bulunmaktadır. Asıl üzücü olan, bu kampanya ile benim ve partimin Azerbaycan’ın yanında olmadığımız şeklinde yaratılan algıdır. Elbette can Azerbaycan ile dayanışmamızı destekliyorum, destekliyoruz. Aksini hayal ve iddia etmek, sözlerimi çarpıtmak, yalnızca iddia sahiplerinin gaflet ve cehaletini ortaya koymaktadır.

Devletimi çok önemli noktalarda temsil etmiş, ülkemizin menfaatlerini savunmuş ve bugün de ülkemizin kurucu partisinde siyaset yapan bir siyasetçi olarak, hakkımdaki asılsız iddiaları esefle kınıyorum. Bizim geldiğimiz devlet terbiyesi ve yönetim geleneğinin, iktidarın şeffaflıktan uzak ve yanlış politikalarını eleştirmeyi ve onları ulusal çıkarlarımızın doğru bir savunucusu olma yoluna davet etmeyi gerektirdiğini kimse unutmasın. Maalesef Türkiye hakkında çeşitli iddialar yazılıp çizilmekte ve ülkemizi son derece kötü bir duruma sokmaktadır. Elbette bu Türkiye Cumhuriyeti’ne büyük bir haksızlık olur.

‘ATILAN ADIMLARI SORGULAMAK SORUMLULUĞUMUZDUR’

İktidarın bu iddiaları ivedilikle açıklığa kavuşturmasını ve geçersiz kılmasını bekliyoruz. İktidar, dış politikada attığı adımlar hakkında Gazi Meclisimizde temsil edilen siyasi partilere bilgi vermemekte ve istişare etmemektedir. İktidarın bizlerin ve kamuoyunun gözlerinden kaçırmaya çalıştığı nedir?

Muhalefet olarak dış politikada, tüm ülkeyi bağlayan, her vatandaşımıza maliyeti olan ve bize danışılmadan atılan her adımı sormak, sorgulamak bizim muhalefet olarak doğal hakkımız ve daha önemlisi, tarih önündeki sorumluluğumuzdur.

 

 

CHP’li Ünal Çeviköz’den tepki çeken sözlerine açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

10 Yorum

 1. „Devletimi çok önemli noktalarda temsil etmiş, ülkemizin menfaatlerini savunmuş ve bugün de ülkemizin kurucu partisinde siyaset yapan bir siyasetçi olarak, hakkımdaki asılsız iddiaları esefle kınıyorum“.

  Asil sorun da bu zaten. Türkiye Cumhuriyetini bu kadar önemli noktalarda temsil etmis birinin konustugu lafin uluslar arasi ortamda nasil anlasildiginin farkinda bile olamamasi yada bunu bilerek yapmasi. Hangi durumun daha kötü olduguna karar veremedim dogrusu.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Ünal Bey’den Allah razı olsun, Amerika’nın, Fransa’nın, AB’nin haber alma özgürlüğünü sonuna kadar savunuyor.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Adamin konusmasi, hal ve durumu ülkemizde yiyecegi nanenin teminatidir….,

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Amcacigom sorgula tabii. Muhalefetin görevidir bu ama bazı konular var sorgulanmaz. Ananana bacina tecavüz ediyorlar oturup seyir edip ya durun bir soralım bakiim niye tecavüz ediyorlar mı diyeceksin? Bu neyin kafası dur? Terörist ve terörist sevici arkadaşlarınız ne hikmetse bir zeroristin ayağına bir şey değse bir taraflarını yirtiyorlst. Insanların tepkisi bu konudaki sabikanizidan dolayı olabilir mi diye hiç düşündünüz mü? Gerçi o kadar düşünceli olsanız artık teröristlerin eline geçmiş CHP de bir saniye durmazdiniz. akp den en ufak bir farkınız yok.

  Cevapla
 5. dilim sürçtü demiyor da kabahat sizde diyor.Allah senin gibileri bu ülkenin makamlarına bir daha getirmesin.iki kelimeyi bir araya getirmeyi bilmez bir de bize Türkçe dersi verir.carpitmışmışız.tamam abi kabahat gene bizde.sensin sen.

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Türkiye’nin yurtdışındaki diplomatlarının çoğu kendi halkına tepeden bakan, senin değil bulunduğu ülkenin görevlisi gibi çalışan, sana karşı aslan kesilen ama bulunduğu ülkeye karşı el pençe divan duran insanlar çoğu maalesef. Halbuki, ‘Ben ülkemi çok önemli mevkilerde temsil ettim’, diyince insan bir şey yapıyor sanıyor, gözünde büyütüyor. Alın işte, kendileri bu açıklamayı yapabilecek karakterde insanlardan biri sadece.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  neyini çarpıtacağız.videoda söylediklerin belli be bay monşer.

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Duyumunun, iddasının kaynağının ne olduğunu açıklamış. Ben duydum, duyduğumun gerçek olup olmadığının ispatı senden diyor. Can Azerbeycan’ı destekleyip, onlarla dayanışma içindeymiş. Benim için en küçük bir inandırıcılığı yok. Emekli büyükelçi olduğunu ifade ediyor. Ortada küçük bir Derviş’cik olma gayreti dışında bir şey yok. Asala terörü sırasında kaybettiğimiz Büyükelçilerimizi ve dışişleri çalışanlarımızı saygıyla anıyorum.

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  CHP, böyle yapmağa, siyâseten mecburdur. Aksi takdirde, MiLLET İTTiFÂKI’nı bozmuş ve AK Parti ile bir MÜMTAZ SOYSAL İTTiFÂKI kurmuş olur ki, yapılacak ilk genel seçimde sandığa onunla birlikte gömülmesi demektir. 1987 yılında Refah Partisi Kadıköy ilçede, ilçe başkanının “Şu Mümtaz SOYSAL çok babayiğit adam, bir de alnı secdeye varsa ne yaman bir mücâhid olurdu” dediğini kulaklarımla duydum.

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Türkiye disinda herkese hizmet ediyorlar. Bunu göremeyip hala bu chpkk ya oy veren kollayanlar var. bunlarin alayi akp si chp si ayni b.k hicbirinin Atatürkle onun ilke ve inkilaplariyla alakasi yok. Onun gösterdigi hedef ile alakalari yok.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!